Reklamı Kapat

Dünyanın 7 Harikası!

Dünyanın 7 Harikasını Sizler İçin Derledik... Günümüzde "Dünyanın 7 Harikası" diye bilinen doğa güzelliklerinden sadece "Giza Piramitleri" ka

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Dünyanın 7 Harikasını Sizler İçin Derledik…

Giza Piramitleri 7 harikanın en eskisi olan 3 izmir escort bayan piramit Mısır’da Nil Irmağı’nın Batı yakasında MÖ. 2500’lü yıllarda yapılmıştır. En eski ve büyük olanı firavun Keop’sun, diğeri Kefren Piramidi ve en sonuncusu dafiravun mikerinos’a aittir. Halikarnas MozolesiMö. 353-351 tarihleri arasında bizim topraklarımız içerisinde Bodrum’da kraliçe Artemisia tarafından eşi Mausolos için yaptırılmıştır. Daha sonra oluşan depremler neticesinde yıkıldığı tahmin edilmektedir.İskenderiye Feneri2. Ptolemaios tarafından mö. 280’de liman girişindeki Faros adası üzerinde inşa edilmiştir. 12.yüzyıla kadar ayakta olduğu bilinmektedir. Rodos HeykeliRodos adası sakinleri mö. 305-304 yılları arasındaki kuşatmadan kurtulmaları şerefine bu heykeli dikmişlerdir. Heykel, güneş tanrısı Helios’u simgelemektedir. Kaderi aynı şekilde olmuş ve depremler neticesinde yıkılmıştır. Zeus HeykeliMö. 430’da Atinalı heykeltıraş Phidas tarafından Olimpia (Olimpos) kentinde bulunan Zeus Tapınağı zamanının en büyük heykeli konumundadır. Ms. 462 tarihinde zamanın büyük İstanbul yangınlarından birinde heykel küle dönmüştür.Babil’in Asma BahçeleriM.Ö. 800’lü yıllarda inşa edildiği düşünülüyor. Bu bahçelerin zamanında kraliçe Semiramis ya da kral Nabukadnezar tarafından yapıldığı varsayılıyor. Artemis TapınağıEfes’de m.ö. 356 yılında Lidya kralı Kroisos tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra Anadolu’ya gelen Gotlar tarafından yakılıp yıkılmıştır.

03 Aralık 2018 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?