Reklamı Kapat

İmamoğlu İstanbul mitinglerinde hız kesmiyor

Mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu 23 Haziran seçimi için mitinglere hız kesmeden devam ediyor.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ekrem İmamoğlu'nun bugünkü program; 
12:30 Sivaslı İş İnsanları ile Buluşma- Dream Hill Hotel Altay Çeşme Mah.Bağdat Cad. No: 273 Maltepe
13:30 Otobüsle Halkı Selamlama- Başıbüyük Mah., Fındıklı Mah. Maltepe
14:30 Halkla Buluşma- Maltepe Meydanı
15:30 Otobüsle Halkı Selamlama- Kavakpınar, Çınardere, Şehli, Fevzi Çakmak, Sülüntepe, Ertuğrul Gazi Pendik
17:30 Halkla Buluşma- Doğu Mah. Atatürk Anıtı Meydanı Sahil Pendik
19:00 Halkla Buluşma- Sahil Tören Alanı Tuzla 

Tuzla'da İmamoğlu izdihamı

Ekrem İmamoğlu, Maltepe ve Pendik'teki halk buluşmalarının ardından finali, Tuzla'daki coşkulu mitingle yaptı. İmamoğlu'nun içinde bulunduğu seçim otobüsü, Tuzla sahil yolunda, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. İmamoğlu'nu selamlamak ve fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışan vatandaşların yarattığı izdiham nedeniyle otobüs zorlukla yol alabildi. Bu sırada renkli görüntüler oluşurken, seçim otobüsü gecikmeli de olsa Tuzla Sahil Tören Alanı'na ulaşabildi.

TUZLA / İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu, güne Maltepe'de Sivaslı iş insanlarıyla bir araya gelerek başladı. Ardından önce Maltepe'de seçim otobüsüyle halkı selamlayan İmamoğlu, sonra da ilçe meydanında binlerce kişinin katıldığı bir miting gerçekleştirdi. İmamoğlu, Maltepe'den sonra Pendik'e geçerek, benzer bir program gerçekleştirdi. Rotasını Pendik'ten Tuzla'ya çeviren İmamoğlu, ilk iki ilçede olduğu gibi burada da yoğun bir ilgiyle karşılaştı. İmamoğlu'nun içinde bulunduğu seçim otobüsü, Tuzla sahil yolunda, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. İmamoğlu'nu selamlamak ve fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışan vatandaşların yarattığı izdiham nedeniyle otobüs zorlukla yol alabildi. Bu sırada renkli görüntüler oluşurken, seçim otobüsü gecikmeli de olsa Tuzla Sahil Tören Alanı'na ulaşabildi. İmamoğlu, konuşmasında özetle şunları söyledi:

- Sizinle buluşmaktan keyif alıyorum. İstanbul'un en doğusundan güneşin batışını seyretmek varmış Tuzla'da. İstanbul'un giriş kapısı Tuzla'yı, kentin en güzel ilçelerinden biri yapacağız. Tuzla'nın arıtma sorununu çözeceğim. Dünya güzeli Tuzla'yı, paralel deniz taşımacılığı ile İstanbul'un batısına bağlayacağım. O, deniz ulaşımını çok iyi bilirim diyenler, bunu önerdiğimde bizzat bana, 'Paralel deniz ulaşımı olmaz' demişti. Ona da olduğunu göstereceğim. Tuzla'nın İstanbul'un en büyük yaşam vadilerinden birine sahip olacağını duyurmak istiyorum sizlere.

- Beylikdüzü'nde belediye başkanı olduğumda, babam geldi, 'Bak oğlum. Bir daha gelir miyim gelmez miyim belli değil ama 2 şeyi yaparsan iyi, yapmazsan da evladım değilsin' dedi. 'Bir' dedi, 'Asla ve asla partizanlık yapmayacaksın. Herkese eşit davranacaksın.' Bir de dedi ki, 'Kul hakkı yemeyeceksin.' Onun için, derim ki görevimi yaparken, 'Allah'ım beni aileme, doğduğum topraklara, yaşadığım bu güzel İstanbul'a, milletime, bu güzel Türkiye'ye beni mahcup etme' diyorum. Çünkü kamuya, millete yöneticilik çok değerli bir şeydir. Allah herkese nasip etmez.

- Belki iftira attılar, belki yalan konuştular. Yalan konuşurken bazen caminin önünde bile konuştular. Ama ben diyorum ki, 'Allah'a şükür. Dünyada bazıları siyaset yaparken, bir kişiye hesap vermeyi kendisine ideal seçerken, ben, dünyada yaşarken milletime hesap vermeyi seçiyorum. Benim hesap vereceğim 16 milyon İstanbullu var. Elbette ki ilahi adaletten endişe ederim ve hayatıma ona göre yön veririm. Allah hiç kimseyi hak, hukuk ve adalet yolundan ayırmasın.

- Çocuklar ve gençlerle bu şehrin ayağa kalkacağını biliyorum. Gençler, bir toplumun lokomotifidir. Ben, neyime güveniyorum diyorum? Ben, gençliğime güveniyorum, enerjime güveniyorum, milletime güveniyorum. Çünkü ben iyi biliyorum ki, İstiklal mücadelesinden hemen önce Mustafa Kemal Atatürk, bu milleti gençliğe emanet etti. Gençlere yardımcı olacağız. Eğitimlerine, iş bulmalarına kadar yanlarında olacağız. Gençlerin yanında olurken, 'Onun kızı, bunun oğlu, o partiye üye…' buna bakmayacağız. Ben, bu şehrin genci olup, olmadığına bakacağız. Artık her konuda adalet zamanı, adalet. Adil bir şehir yaratmak için herkese eşit fırsat tanıyacağız. Türkiye, bu yapılan yanlışlardan dolayı yoruldu. Bunun değişim ve dönüşüm yeri, İstanbul'daki ahlaklı, adil ve erdemli bir yönetimdedir. Şehre özen gösteren ve asla İstanbul'a ihanet etmeyen bir ahlak bu. Asla, asla.

12 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi

Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?