Reklamı Kapat

Yıldırım "Biz yaptık" İmamoğlu "Siz kimsiniz" Yıldırım " Biz değilmişiz"

25 yıldır her seçim döneminde ve 25 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen“TAHDİT” sözü 23 Haziran seçimlerinde Rüşvet olarak kullanılmaya çalışıldı. UKOME, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Baraçlı başkanlığında 11 /06/2019'da toplandı. Bu toplantıda alınan karar çerçevesinde 34 LAA 001- 34 LZZ 999 aralığındaki plakalar tahditli plaka statüsüne geçti.

Haber albümü için resme tıklayın

60 bin servisçi esnafının yıllardır verdiği mücadeleye dirsek çeviren İBB bu seçimlerin BEKA’sı için tahdidi onayladı.

Millet ittifakının İstanbul Büyükşehir belediye Başkan Adayı   Ekrem İmamoğlu’nun projelerinden ve vaatlerinden birisi olan Plaka Tahdidi’ni aldığı hızlı bir kararla yürürlüğe koyan İBB’nin girişimine sahip çıkan Cumhur ittifakının adayı Binali Yıldırım Biz yaptık dedi. İmamoğlu’nun , "Siz kimsiniz? Bakın şu anda benim başkanlığım döneminden sonra vekaleten bakan Vali Bey var. Kim yaptı ben anlamadım? Büyükşehir belediyesi süreci bizim sayemizde" diye konuştu.  Yıldırım, "UKOME yaptı UKOME" dedi.

Türkiyem Tv’ye açıklamalarda bulunan ve yıllardır haklı mücadelesini sürdüren servisçi esnafı Süleyman Yahşi 31 Mart öncesi hem İmamoğlu Hem Yıldırım bizlerle toplantı yaptı, İmamoğlu sizinle anlaşacağız Tahdit gelecek dedi söz verdii, Binali Yıldırım Tahdit veremeyiz dedi, seçim elden gidince Rüşvet verir gibi çıkarttılar diyerek" şu ifadeleri kullandı;

Az Değil 31 Marttan Önce Tahditi Neden Vermediler? Şu Anki Yaptiklarini 31 Marttan Öncede Yapabilirlerdi değil mi? Ama Ne Yaptılar 30 Yıllık Taşıt Kartı Kararı Aldılar değil mi Kardeşim. Tahditi 31 Marttan Önce Verselerdi Samimiyetlerine inanırdım ama Vermediler Neden Çünkü Kendilerine Çok Güveniyorlardı .Binali Bey Başbakanlık Yapmış  Bir Kişi idi Ekrem Bey Kenar ilçe Belediye Başkanı idi..Kendilerin Çok Güvendikleri için Tahditi Vermediler Ekrem Beyde Bunların Sırtını Yere Vurunca Baktılar ki Papuç Pahalı Rakip Dişli.. Tuttular Tahditi Verdiler.

Gelelim Tahdit meselesine, tahdit olmuştur, hemde kaya gibi olmuştur. Allah alanlardan almamıza vesile olanlardan razı olsun, Allah herkese helalinden bol rızık versin. “

 

"ORTAK CANLI YAYINA "SİZ KİMSİNİZ" DAMGA VURMUŞTU " 


Küçükkaya'nın ulaşım çözümleri sorusu üzerine de Ekrem İmamoğlu, "Ulaşım işi, bütüncül bir yaklaşım, insanı hissetme ve insanla çözüm bulma, aktörleriyle, minibüsçüsüyle, taksicisiyle, otobüsçüsüyle, servisçisiyle bunları yok sayarak değil. Servis işinde tahdidi biz vadettik, biz taahhüt ettik" dedi. Bu sırada Yıldırım "Biz de kaldırttık" demesi üzerine İmamoğlu, "Siz kimsiniz? Bakın şu anda benim başkanlığım döneminden sonra vekaleten bakan Vali Bey var. Kim yaptı ben anlamadım? Büyükşehir belediyesi süreci bizim sayemizde" diye konuştu.  Yıldırım, "UKOME yaptı UKOME" dedi.

UKOME, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Baraçlı başkanlığında 11 /06/2019'da toplandı.

Bu toplantıda alınan karar çerçevesinde 34 LAA 001- 34 LZZ 999 aralığındaki plakalar tahditli plaka statüsüne geçti.

PLAKA TAHDİDİ NE DEMEK?


Toplu taşımacılık sisteminin geliştirilerek bireylerin en üst düzeyde ulaşım hizmeti alabilmesinin sağlanması, korsan taşımacılık ve plaka karaborsacılığı gibi usulsüzlüklerin önlenmesi, ayrıca çalışan şoför esnafının haklarının korunmasının sağlanması amacı ile dolmuş, minübüs, taksi, servis gibi araçlara verilecek plaka sayısının sınırlandırılmasına denir. Bu tahdidinin ticari araçlar tarafından yaptırılması zorunludur. Yaptırılmaması halinde tahditsiz araçlar hakkında cezai işlem uygulanır.

 

 

18 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?