Reklamı Kapat

Ay Sonunu Getiremeyenler Ek İşlere Yöneliyor

Çağın en büyük problemlerinden birisi haline gelen alınan maaşın masraflara ve yaşamaya yetmemesi, tüketicileri sıkıntıya sokuyor. Maaşı masraflarını...

Büyütmek için resme tıklayın

Çağın en büyük problemlerinden birisi haline gelen alınan maaşın masraflara ve yaşamaya yetmemesi, tüketicileri sıkıntıya sokuyor. Maaşı masraflarını karşılamayan insanlar ek işlere yöneliyor. İnternetin hızlı yayılması ve herkes tarafından kullanılıp, içerik eklenebilir olması nedeni ile tüketiciler çareyi internette arıyor. Binlerce ek iş fikirleri ve iş fikirleri yazıları içerisinde kendilerine en uygun olan fikre ulaşmaya çalışıyor.

Ekonomideki değişim gün geçtikçe kendini hissettirirken yeni iş fikirleri insanların iştahını kabartıyor. Sermaye sahibi olanlar veya olmayanlar internetten aldıkları fikirleri uygulamak için paçaları sıvıyor. Yeni iş fikirleri piyasada çok bilinmeyen, gelişimini henüz tamamlamamış fikirlerden oluşuyor. Herkes tarafından bilinmiyor olması nedeni ile girişimciler için bulunmaz nimet olan bu yeni iş fikirleri, fikri geliştirip uygulayacak olanlar için ciddi bir potansiyel kazanç kapısı açıyor.

Gerek zorlaşan ekonomik düzen gerekse de insanların daha fazla kazanç elde etme arzusu üretim veya pazarlaması yapılan tüm sektörlerin gelişmesine vesile oluyor. Bu kazanç elde etme arzusu bazen internet ortamında yapılan ek işleri bazende bayilik veren firmalar üzerinden gerçekleşen yeni yatırımlar ile sonlanıyor. Girişimciler, fikri sahip sermayesi olmayan ve sermayesi olup fikri olmayanlar olarak ikiye ayrılıyor. İnternetin önemi de işte burada ortaya çıkıyor. Fikri olanlar internet üzerinden kendilerine yatırımcı bulurken, sermayesi olanlar ise fikir sahiplerine ulaşabiliyor.

EK İŞ FİKİRLERİ NELERDİR?

Kazancınız size yetmiyor ise siz de ek iş yaparak aylık gelirinizi artırabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse evde müşteri temsilciliği yaparak kazanç elde edebilirsiniz. İnsan ilişkileri ve ikna konusunda becerilerinizi geliştirerek bir çok firmanın sağladığı çağrı merkezi istihdamına evinizden dahil olabilirsiniz.

Sermayeniz var ama fikriniz yok ise önerimiz franchise denilen bayilik sistemine göz atmanız olacaktır. Bayilik veren firmalar listesine ulaşarak, daha önce tecrübe ettiğiniz iş kollarına uygun, yapabileceğinize inandığınız ve lokasyonunuzda tutma ihtimali yüksek olan markalar üzerinde çalışarak bir iş kurabilirsiniz. Bu noktada en önemli konu, seçilen sektörün uygulanacağı bölgede tutma ihtimalinin iyi değerlendirilmesi ve gerekli müşteri potansiyelinin iyi analiz edilmesi olacaktır. Bir çok girişimci yanlış sektör tercihi ve yanlış lokasyon seçimi nedeni ile yüklü paralar kaybetti ve kaybetmeye devam ediyorlar. Bir profesyonelden yardım almak mantıklı bir tercih olacaktır.

Ek iş fikirleri için önemli sayılabilecek bir diğer husus, ne iş olsa yaparım kafa yapısından sıyrılmaktır. İnsanlar ekstra para kazanmak için çoğu işe hızlıca girişmeye çalışsa da ek işler göründüğü kadar kolay olamayabiliyor. Doğru tercih yaparak minimum efor harcamak, kazandığınız parayı daha anlamlı yapacaktır. Öyle ki hem mesleki zorluklar hem de ek iş yorgunluğu ile hayatınız size eziyet eder hale gelebilir. Aceleci olmadan, doğru tercih yaparak ekstra para kazanmak mümkün.

08 Temmuz 2019 - Firma Haberleri


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?