Reklamı Kapat

İnsan beyninin en detaylı MRI taraması, tamamlanması 5 gün sürdü!

100 mikron çözünürlükte ex vivo insan beyninin 7 Tesla MRG'si çekildi

Video için play'e tıklayın

Massachusetts Genel Hastanesi Athinoula A. Martinos Merkezi Biyomedikal görüntüleme ve Neuroechnology ve neurorecovery Merkezi bugüne kadar çekilmiş en kapsamlı beyim MR'ını çekti

Bir ex vivo insan beyni numunesinin ultra yüksek çözünürlüklü MRI veri setini görüntülemesi başarıyla gerçekleştirildi. 

Beyin örneği, nörolojik hastalık öyküsü olmayan ve nörolojik olmayan nedenlerden ölen 58 yaşındaki bir kadın tarafından bağışlandı. 

% 10 formalin fiksasyonu sonra numune 100 de yer alan 7 Tesla MR tarayıcı görüntülü edildi uÖzel yapım bir 31 kanallı alıcı dizi bobini kullanarak m izotropik çözünürlük. Tek ekolu çoklu çevirmeli Hızlı Düşük Açılı Çekim (FLASH) verileri, 100 saatlik bir tarama süresi boyunca (çevirme açısı başına 25 saat) elde edilerek bir T1 parametre haritasının ve sentezlenen FLASH hacimlerinin elde edilmesine izin verildi.

 Bu veri seti, insan beyninin üç boyutlu nöroanatomisinin emsalsiz görülmesini sağladı. 

 Şimdi veri seti hem yerel alanda hem de stereotaktik alanda akademik platformlara çoklu platformlar üzerinden dağıtılıyor. 

Bu veri setinin, sağlık ve hastalıkta insan beyni anatomisinin anlaşılmasını ilerletecek çok çeşitli araştırma, eğitim ve klinik uygulamalara sahip olacağını öngörülüyor

17 Temmuz 2019 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?