Reklamı Kapat

Microsoft ve Zyxel ’den Bulut Çözümleri için Ortak Oldu!

Ülkemizde modemleri ile tanınan ağ teknolojileri lideri Zyxel yeni ürettiği güvenlik duvarı serisi ZyWall'ın Microsof Azure tarafnıdan onaylandığını açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

İki firma arasında gerçekleştirilen stratejik ortaklık kapsamında tercihini Microsoft Azure Bulut çözümleri ve ZyWALL güvenlik duvarından yana kullanan kurumlar veri iletişim altyapılarında esneklik ölçeklenebilirlik ve kullanım kolaylığı gibi avantajlarla iş akışlarını verimlilik sağlayabilecekler. Microsoft Azure sertifikasına sahip olmak için donanım firmaları sıkı bir doğrulama testine tabi tutuluyor.

Microsoft Azure Ağ Mühendisliği Birim Yöneticisi Mario Afirinin verdiği bilgiye göre Zyxelin güvenlik duvarı ZyWALL bu testi geçmekle kalmadı Microsoft ekibinin de takdirini kazandı.

Afiri Zyxelin güvenlik duvarı ZyWALL ATP200 tüm teknik testleri geçti.Günlerce devam eden test süresince ATP200 oldukça istikrarlı ve güvenli bir bağlantı sağladı. Fişe takıldığı andan itibaren kurulumu kolayca yapılan ATP200ü pazarda oyun değiştirici bir ürün olarak nitelendiriyorum dedi.

Kritik hizmetlere yönelik Azure gibi bulut platformlarına olan talebin artmasıyla birlikteişletmenin VPN Virtual Private Network Özel Sanal Ağ bağlantı üzerinden bulut ile iletişim kurması da önem kazandı.

Zyxel Marka ve Pazarlama Müdürü Özden Aliyagiç Uyarın verdiği bilgiye göre VPN şirketlerin başka bir nokta ile yaptığı iletişimi şifreleyerek güvenli iletişim kurulmasına olanak tanıyor.

VPN sayesinde bir bilgisayar ile karşı taraftaki diğer bilgisayar arasındaki iletişim kriptolama yapılarak güvenli bir tünel üzerinden sağlanır diyen Uyar sözlerini şöyle sürdürüyor:

VPN bağlantınızı güvenli hale getirir ve herhangi bir ağa bağlanırken bağlantınızı şifreleyerek kimliğinizin tespit edilememesini sağlar. VPN tüneli sayesinde gönderdiğiniz ve aldığınız tüm veriler şifrelenir. VPN 3. şahısların ne yaptığınızı görmesine izin vermeyen bir güvenlik sistemi olarak düşünülebilir. Bu sayede Azure gibi platformlara bağlantı VPN sayesinde güvenli olarak yapılabilir.

Zyxel olarak Pazar sunduğumuz USG ATP ve VPN serilerinden oluşan ZyWALL ailesi her türlü ağın gereksinimlerini karşılamak için çeşitli ürün seçeneklerine sahiptir. Her cihaz gerçek bir tek kutu çözümü olarak tasarlanmıştır. Bu sayede işletmelerin ek donanım kullanmaktan endişe etmeden bulut servislerini hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde bünyelerine entegre etmelerine olanak tanır.

Azure Microsoftun Genel Bulut uygulama ve altyapı platformudur. ZyWALLu Azure sertifikalı diğer ürünlerden en fazla öne çıkaran şey ise hem BGP Sınır Geçidi Devriyesi hem de VTI Sanal Tünel Arayüzü desteğidir. Her iki özellik dijital dönüşüm ile rakipleri arasında üstünlük kazanmak isteyen her ölçekten kuruma iş akışlarında esneklik ve ölçeklenebilirlik avantajı sunmaktadır.

Rekabetçi kalmak ve uzun vadeli başarı şansını yakalayabilmek için bugünün işletmelerinin çok yönlü olması gerektiğine dikkat çeken UyarMicrosoft Azure gibi esnek bulut tabanlı çözümlerin son birkaç yılda çok popüler hale gelmesinin ana nedenlerinden biri de budur diyor.

ZyWALL Ailesinin bulut çözümlerinin sunduğu avantajlarla kurumların gücüne güç kattığını vurgulayan Uyar sözlerine şöyle son veriyor:

"İşletmelerin dijital yolculuğuna katkı sağlamak ve onları yarınlara hazırlamak için yola çıktık. Bu yolculukta ZyWALLın Azureun onay sertifikası bizler için çok anlamdı."

25 Temmuz 2019 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?