Reklamı Kapat

Saatlerin Anlamı Hakkında

Birden saati merak ettiğimizde ya da öylesine bir bakayım dediğimizde hepimiz belli bir saat görüyoruz ve bazı anlamlar hissedebiliyoruz. Bu his aynı...

Büyütmek için resme tıklayın

Birden saati merak ettiğimizde ya da öylesine bir bakayım dediğimizde hepimiz belli bir saat görüyoruz ve bazı anlamlar hissedebiliyoruz. Bu his aynı bir rüya gördüğümüzde ona bir anlam yüklemeye çok benziyor. İşte saatlerin anlamını da buna benzetebiliriz. Doğruluk payı ne kadar vardır bunu kimse bilemez fakat bu gibi şeylere inanmak isteyen insanların fazlalığı az da değildir. Peki nedir bu saatlerin anlamı? Saatlerin anlamları genelde karşı taraftaki kişinin düşüncelerinin yorumlanmasına dayalıdır. Ne kadar çoğunluğu uydurma vehata payı olsa bile doğruluk ihtimali de her zaman vardır. Ne de olsa bozuk bir saat bile günde 2 kere doğruyu söylüyor. Bazı saat aralıklılarındaki yorumlar pozitif, şanslı ve sevindirici bir haber verebiliyorken bazı saat aralıklarındaki yorumlar maalesef negatif yada keyif kaçırabiliyor.  

Ne tür saatler var? Saatlerde bazı değerler (örn: 01:01) başka bir saat türünde yorumlanırken bazı değerler de (örn: 20.00) kendine has yorumlanmaktadır. Bunların yanında “Ters Saatler” adında başka bir tür daha bulunmaktadır. Bu tür genelde rastgele bir saat aralığındaki yorumlardır. Gün içinde 24 kere çift saatlere ve 13 kere de ters saatlere denk geliyoruz. Bu da demek oluyor ki bir günde toplamda 37 kere saat anlamı beliriyor.  

Saatlerin anlamlarına inanmalı mıyız? Ne gibi içerikler var?

Saatlerin anlamlarının gerçeklikle hiç bir alakası yok. Fal dan hiç bir farkı yok. Birileri merak etmiş, birileri de anlam yüklemiş. Sonuçta bu anlamlardan mutlu olunuyorsa inanılabilir. Bizler ise sadece buna inanmak isteyen insanlara yardımcı oluyoruz. Uydurulmuş saat anlamları ise yukarıda da belirttiğimiz gibi belli zamanlardaki yorumları size sunuyoruz fakat doğruluk payının olmayabileceğini sizler de biliyorsunuz. Bu yorumlar içeriğin büyük bir çoğunluğunu oluşturmakla birlikte, saat anlamlarının altlarına sizlerin de katkı da bulunması ve fikirlerinizi belirtip birlikte etkileşime geçebileceğimizbir yorum yazma bölümü bulunmaktadır. Sol tarafta ise kullanıcıların yaptığı anlamlarla ilgili yorumlar yer almakta. Buradan hızlıca ilgilendiğiniz zaman ile ilgili yorumları bulabilirsiniz. Hemen altında ise 24 tane olan çift saat anlamları bulunmaktadır. Aynı zamanda en üstte seri halinde aynı bilgiler bulunmaktadır. Unutmayın amacımız eğlenmek ve istediğimiz şeye istediğimiz zaman inanmak.

25 Temmuz 2019 - Kültür Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?