Reklamı Kapat

Erciyes'te kurultay geleneği devam ediyor

MHP'nin geçmişte düzenlediği Erciyes Tekir yaylasındaki kurultay MHP muhalifleri tarafından devam ettiriliyordu. Bu sene Ozan Arif'siz kurultay yapıldı, kurultay'a katılanlar "Ozan Arif, seni unutturmak isteyenlere inat buradayız" pankartı astılar

Büyütmek için resme tıklayın

Alparslan Türkeş'in başlattığı Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen Türk topluluklarını birleştiren Erciyes Zafer Kurultayı 2008 yılında MHP tarafından iptal edilmişti. Kurultay sonrasında Erciyes Türk Kurultayı olarak Ozan Arif'in öncülüğünde devam ettirilmişti. Bu yıl Ozan Arif olmadan yapılan kurultayda "Yaşasın bağımsız ülkücü harekat Ozan Arif, seni unutturmak isteyenlere inat buradayız" yazılı pankart dikkat çekti. 

Erciyes Türk Kurultayı Tertip Komitesi Başkanı Necip Dinçer açıklama yaparak "Yine bir ağustos ayında Erciyes Türk Kurultayı'ndayız. Ozan Arif ve Alparslan Türkeş'siz bir kurultay yapıyoruz. Bu kurultay için gönül seferberliğine uymuş ve Türk milliyetçiliği çizgisinden kopmamış insanların inatla bu işi yaşatmak için mücadelesi sürüyor. Bu işin biteceğini zannedenler bunun yeniden Ergenekon'dan çıkış olacağını bilsinler. Biz yeniden teşkilatlanacağız. Önümüze yine demir dağları koysalar da yeniden Ergenekon'dan çıkacağız. Burada bugün sayımız çok az olabilir ama bu mayayı Türkiye ve dünya geneline yaymaya çalışacağız. Tekir Yaylasının maksadı da budur"

"Bizim amacımız Türk milletinin yükselmesidir. Yeniden bir teşkilat yapılanmasına bürüneceğiz. Kendisini Türk milliyetçisi olarak isimlendirenler içi boş olan o kurum ve kuruluşlar endişe duymasınlar. Onlar bize bütün partiler kadar mesafededirler. Biz yeniden bir yapılanmaya gidiyoruz. Bu yapılanma Türklerin Ergenekon'dan çıkışıdır. İnşallah demir dağları eritip çıkacağız. Bizim onların partisiyle ya da kurum ve kuruluşlar ile alakamız yoktur. Yıllardır Alparslan Türkeş'in kurduğu kuruluşlara bizleri sokmayarak zulüm ettiler. Biz yeniden yapılanmak için gayret içerisindeyiz. Gelecek yıl buralar inşallah insan seli ile dolacak. Ozan Arif'in ve Alparslan Türkeş'in ruhu burada şad olacak" ifadelerini kullandı. 

04 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?