İYİ Parti GİK üyesi Neslihan Seven Röportajı

Hafta sonu İYİ Parti kurultayında Çarşaf listeden çıkan genç ve başarılı Genel İdare Kurulu üyesi Neslihan Seven Türkiyem TV'ye seçimi değerlendirdi.

Tek adam ve biat kültüründen uzaklaşmak için İYİ Parti'de olduğunu belirten Seven, Partide %25 lik bir kadın kotası gelmesine rağmen, buna ihtiyaç kalmadan  Meral Akşener'in ışığı ile kadınların yoğun katılım gösterdiğini belirtti

Neslihan Seven konuşmasını şu şekilde devam etti:

" Kongre ayrı bir süreç, partinin kurulması ayrı bir süreç. Bir parti kurulurken çok meşakkatli bir süreçten geçtik. Biz kolay kurulmadık demokrasi mücadelesi ile tüm Türkiye’ye kendimizi ve demokrasi mücadelemizi anlatmak için il il gezdik Meral Hanımın önderliğinde. Başlarda çok az kişiydik daha sonra kartopu etkisiyle her geçen gün büyüdük.

Tek adam ve biat kültüründen uzaklaşmak istedik.demokrasi mücadelemizi başlattık. İlk kuruluş kongrelerimizden sonra bu dördüncü kongremizde meral hanım hadi buyurun çarşaf liste dedi. bu kadar cesur bir hareket Türkiye tarihinde ilktir.

Meral hanım çalışma arkadaşlarınızı kendiniz seçmek istemezmisiniz sorularına hayır dedi. Ben bütün kurucu arkadaşlarım,  il başkanlarımla çalışmaya hazırım. Hepsi benim arkadaşımdır dedi. Çalıştık ve seçildik. Demokrasi şöleniydi. Sandıkların başına gittik perdemizi örttük ve her ne olursa olsun istediğimiz adaya oyumuzu verdik. Bende delegemizin teveccühü ile seçildim.

Kadın siyasetçi olmak başlı başına zordur.kadın evde çalışır  her ne kadar yapmıyorum desede hepimiz yapıyoruz. Bu  nedenle pozitif ayrımcılık gözetildi. Partimize %25 lik bir kadın kotası koyduk , fakat Meral hanımın ışığı ile tüm kadınlarımız yoğun bir şekilde aktif katılım gösterdi.

Daha çok Türk soydaşlarımızın zor durumda kalmasına çok üzülen ve vatan derdi olan bir insanım. Ülkemize gelmek zorunda kalan savaştan kaçan Suriye den ıraktan ülkemize gelen Türkmen soydaşlarımıza yardım etmeye çalışıyorum. Sosyal faaliyet yapma adına değil vicdan borcu olarak onlara yardım etmeyi tercih ediyoruz."

08 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?