İyi Parti ( GİK ) Üyesi  Emir Sami İşmen Röportajı

İyi Parti ( GİK ) Genel İdari Kurulu Üyesi  Emir Sami İşmen Türkiyem TV mikrofonlarına konuştu.

İyi Parti'nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği 4. olaganüstü kurultayında Genel İdari Kurulu Üyeliği için yarışan ve çarşaf listeden başarıyla çıkan Emir Sami İşmen, partisinin ve kendisinin katıldığı seçimler hakkında bilgi verdi

Neden İyi Parti? sorusuna şu şekilde cevap verdi : 

Ekonomik, siyasi, adalet birçok toplumsal yaşayış anlamında kötü gidişe İyi Parti’nin umut olacağını düşünen İşmen, Genel Başkan Meral Akşener’in de desteğiyle İyi Parti’de yer almaya karar verdiğini ve bu durumdan gayet mutlu olduğunu dile getirdi.

İki senelik kısa süreçte de bir şeyleri değiştirdiklerini söyleyen İşmen, ilk GİK toplantısında da Partisinin gidişatından umutlu olduğunu, ülkeyi toplumsal huzura, siyasi dinginliğe götüreceğimize inanıyorum dedi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip “Çarşaf Liste”yle kurultaya gittiniz ve siz de çarşaf listeden çıkan adaylar arasındanız bunu nasıl değerlendirirsiniz? Süreci anlatır mısınız?

Tabanın ve Genel Başkanın talebiyle aday olduğunu, demokrasinin daha iyi işleyebilmesi adına seçildiğini, heyecanlı ve hızlı bir adaylık dönemi geçirdiğini ifade etti.  Partideki demokratikleşme hareketinin Türkiye geneline yansıması ve güçlü parlementer sisteme dönüşü umduğunu ifade etti.

Partideki göreviniz nedir ?

 Parti kuruluşundan itibaren  İstanbul kurucu il yönetim kurulu üyesi olduğunu daha sonra farklı il başkan yardımcılığı, iletişim ve teknoloji gibi çevre şehircilik gençlik politikaları gibi farklı görevlerde bulunduğunu ve en son da basın yayında görev aldığını fakat tüzik gereği istifa ettiğini söyledi.

Bu aşama basınla iletişim sağlayan medya içinde olduğunu ve seçim projesinde oldukça yoğun bir süreç yaşadıklarını ve  genç seçmenlere  ulaşmak için sosyal medya yönettiklerini dile getirdi.

İstanbul’da CHP ile ortak çalışma yapıp belediye anlamında tarihi 2 seçim geçirdiniz bu süreci değerlendirir misiniz

Oldukça yorucu fakat sonu mutlu biten bir süreç olduğunu ilk seçimde üzerlerine düşen her şeyi yaptıklarını, 2. Seçimde de genel başkan katkılarıyla İstanbul’da son 20 günde adeta kamp kurduklarını ve beraber 39 ilçe gezerek aynı zamanda şilede 2 ayrı noktada toplam 40 noktada mitingler vererek seçmeni bilgilendirip doğru yönlendirmek adına yaşanan süreçleri anlattığını ve bu süreçte partili ve Partiden olmayanlarında Ekrem İmamoğlu’na oy verilmesinin sebebinin bu 2. Süreç olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

09 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?