Türk-İş toplu eyleme gidiyor

Türk-İş hükümetle olan görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine toplu eylem yapma kararı aldı. Türk-İş 3 aşamalı eylem kararına 15 Ağustos'ta başlacağını açıkladı.

Türk-İş'ten 3 Aşamalı Eylem

Türk-İş'ten eylem hakkında “15 Ağustos Perşembe sabahı, hazırlanan bildiri iş yerlerinde mesai başladığında okunacak ve ardından bir saat oturma eylemi yapılarak işçilerin üretimden gelen gücü gösterilecek.

16 Ağustos Cuma iş yerlerinde işçiler öğle yemeği yemeyerek ortak tepkilerini gösterecek.

19 Ağustos Pazartesi Türk-İş üyesi sendikaların bütün genel başkan ve merkez yöneticileri ile şube yönetim kurulu üyeleri saat 10.00’da Ankara'da genel merkez binasında toplanacak. Daha sonra Güven Park’a gidilerek kitlesel basın açıklaması yapılacak.” açıklaması yapıldı.

Grev hakkımız çekinmeyiz onu da yaparız

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay grev konusunda çekinmediklerini açıklayarak “ Masa başında bitmesini arzu ediyoruz. Ben bu yaştan sonra grev meraklısı değilim ama kanundan aldığımız yetkiyi kullanmaktan hiç çekinmeyiz, onu da yaparız.” ifadelerini kullandı.

10 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?