Senin gibi yiğitler var olduğu için bizler varız Eren!

Trabzon'un Maçka ilçesi Köprüyanı mahallesinde 11 Ağustos 2017 günü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Eren Bülbül ölümünün 2. yıldönümünde mezarı başında dualarla anıldı. Eren’in annesi Ayşe Bülbül ise “Acım hiç dinmiyor Eren’siz bayramların buruk geçiyor. diye konuştu.

Küçük yaşına rağmen yaptığı büyük kahramanlıkla bütün Türkiye’nin sevgisini kazanan ve terör örgütü PKK tarafından kalleşçe vurulup şehit edilen Eren Bülbül bugün ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı. Eren’in anma töreninde konuşan acılı anne Ayşe Bülbül, Eren'siz bayramlar çok buruk. Bu beşinci bayram. Eren'in ikinci yıl dönümü de kurban bayramının birinci gününe rastladı. Çok büyük burukluk, çok büyük acı yaşıyorum. Diğer çocuklarım hep etrafımda ama Eren'im yok. İnşallah cenabı mevlam mekanını cennet eyler" diye konuştu.

 "2016'da BABASINI 18 AY SONRA EREN'İMİ KAYBETTİM

"Yavrum bu dünyada çok büyük çileler çekti. Yavrum bende çok derin izler bıraktı. Benim yavrum 2016'da babasını kaybetti. 18 ay sonra Eren'imi kaybettim. Babadan bu çocukların maaşı yoktu. 7 çocukla ben o iki göz odanın içinde kaldım. Eren 20 liraya çalışıp bize ekmek alırdı. Çok yoksulluklar çektik. Kendi anne babam öldüğü için de avuç açacak kimsemiz kalmadı. Ben yavrularıma sığındım.  Eren bir gün yevmiyeden geldi, avucunun içinde 20 lira var. Ayağının biri kuru biri ıslak. Biri çamur içinde biri kuru. Kaldırdı ayağının birini kaldırdı, lastiğinin altı yıprak. Eren dedim 'Benim de bir lastiğim yıprak. Ismarla hem bana hem kendine Maçka'dan iki çift lastik.' Bir arkadaşına ısmarladı. Sonra biraz zaman geçti şunları söyledi: "Ben bugün yevmiyeye gitmeseydim lastik giymeyecek miydik?"

"Ne kadar derin bir üzüntü, ne kadar derin bir acı. Allah bana 13 tane yavru verdi. Allah bir tanesini de aldı. Ben Eren'im ölmesine üzülmüyorum, çektiği yoksulluğa üzülüyorum." açıklamasını yaptı. 

İyi ki varsın Eren!

 

11 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?