Reklamı Kapat

Uzmanlar Federasyonu genel başkanı Ali Tilkici Türkiyem Tv'de

Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici, Türkiyem Tv'de Araştırmacı gazeteci Erdem Yeşer'in hazırlayıp sunduğu "Bilirkişi" programına konuk olarak askeri güvenlik ve ülke sorunları konusunda açıklamalarda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en çok Şehit ve Gazi veren birimi olduğunu hatırlatan Uzmanlar Federasyonu genel başkanı Ali Tilkici, Kayyum atamalarının devamının gelerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde Terörist başına övgüler dizen Milletvekillerinin de görevden el çektirilmesi gerektiğini söyledi.

Yeni Askerlik yasası ve Uzman Çavuşların özlük hakları konusunda açıklamalar yapan Tilkici'nin katıldığı program 29 Ağustos Perşembe saat 20.00'da günü Türkiyem Tv ekranlarında olacak.

 

28 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Ibrahim akduman - KAHRAMAN UZMAN ÇAVUŞLAR HAKLARINI GERİ İSTİYORLAR

Ülkemize yönelik iç ve dış tehditlerin bertarafında çok zor şartlarda canları pahasına önemli görevlerde bulunan TSK'da görevli kahraman Uzman Çavuşlar ellerinden alınmış özlük haklarını ve kimliklerini geri istiyorlar.

2010 yılında çıkartılan 6000 sayılı kanunun 26. maddesine göre 2010 ve 2016 yılları arasında binlerce uzman çavuş ''45 yaş haddi'' nedeniyle emekli olmak için sivil memurluğa geçmeye veya açıktan beklemek zorunda bırakıldılar.

6000 sayılı kanun gereği 45 yaş sınırlaması nedeni ile sivil memurluğa geçip, sivil memur olarak emekli edilen eski uzman çavuşlar ''Uzman Çavuş'' olarak emekli olmak istiyor.

6000 sayılı kanuna göre sivil memurluktan emekli edilmiş ve kimlikleri ile beraber tüm özlük hakları elinden alınmış mağdur uzman çavuşlar Mart 2019 yerel seçimler öncesinde verilmiş olan sözlerin yerine getirilmesini bekliyorlar.

Konu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi genel başkan yardımcısı sayın İzzet Ulvi YÖNTER verecekleri bir kanun teklifi ile bu sorunu çözeceklerini ve takipçisi olacaklarını söyledi.

Ayrıca Ak Parti genel başkan yardımcısı sayın Öznur ÇALIK hanımefendi de Milli Savunma Bakanlığı ile görüştüklerini,gerekenin yapılacağını ve en kısa zamanda mağduriyetin giderileceğinin sözünü aldıkların söyledi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ağustos 19:40
04

Ibrahim akduman - SAYIN BAKANIMIZA SORARMISINIZ?

Kanayan yaralarına merhem olmayı bekleyen ve müjdeye aç olan hiç bir zümre yoktur ki,bu zümre,bu vatan için,canlarını ortaya koyan,

6000 sayılı kanun Mağdurlarıdır.

Uzman erbaş emeklisi

Kimliğimiz ne zaman verilecek?

https://t.co/j6Bzxb827K

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ağustos 19:33
03

Ibrahim akduman - "BÜTÜN MAZLUMLARIN VE MAĞDURLARIN YANINDA OLMAYA

DEVAM EDECEĞİZ"

Diyorsunuz

Bizler yıllarca MAĞDURUZ DİYE FERYAD ediyoruz

6000 sayılı yanlış bir kanunla,24 yıldan fazla görev yaptığımız uzman erbaş özlük haklarımız ve 1(bir)derece'miz,bir kaç ay sivil memurluk'la elimizden alındı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ağustos 19:32
02

Hikmet YİĞİT - ASKERİN KİMLİĞİ ELİNDEN ALINDI...!!!

6000 sayılı kanun ve 45 yaş Sebebiyle Uzman erbaş'tan sivil memurluğa zorlandık.

Sivil memurluğa geçince 1(bir) derecemiz,uzman erbaş özlük haklarımız ve Kimliğimiz elimizden alındı.

Uzman erbaş emeklisi Kimliğinin ve 1(bir) derecemizin iadesini istiyoruz.

6000 sayılı kanunun 26 maddesince,ve 45 yaşı Sebebiyle, uzman erbaş'tan sivil memurluğa zorlanan emekliler, verilen sözlerin tutulmasını,hak ve adaletin tecellisi etmesini bekliyor.

Bizler en zor şartlarda, canlarımızı ortaya koyarak, hiç şikayetçi olmadan,bu vatana 20 yıldan fazla, Uzman erbaş olarak hizmet ettik.

6000 sayılı kanunun 26.maddesince ve 45 yaşımız Sebebiyle, emeklilik günümüzü doldurmamız için bir kaç ay sivil memurluk'la, sivil memur emeklisi edildik?

Oysa bizim uzman erbaş emeklisi olmamız gerekirdi.

Devlet memurları kanununun 92 maddesinde "son 7 (yedi) yıl nerede görev yaparsanız, oradan emekli olursunuz" ibaresi olmasına rağmen, kanunlara aykırı hareket edildi.Bizlere HAKSIZLIK yapıldı.

Ne acıdır ki,bu HAKSIZLIK devam etmektedir.?

https://youtu.be/h71Mujr8LGU

NOT:Bizlere seyyanen 1 derece verilmesini ve uzman erbaş emeklisi Kimliğinin iadesini ve uzman erbaş özlük haklarının iadesini talep ve arz ediyoruz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ağustos 19:21
01

Hikmet Yi̇ği̇t - 6000 SAYILI KANUN MAĞDURLARI VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASINI HAK VE ADALETİN TECELLİSİNİ İSTİYOR

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ağustos 19:19

Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?