Egemen Bağış yalan haber mağduru olduğunu iddia etti

Egemen Bağış: "Yalan haber mağduruyum"Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 17-25 Aralık sürecini hatırlatarak yalan haber mağduru olduğunu iddia etti.

Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci  Egemen Bağış, Brüksel merkezli New Europe Dergisi'nde “Şiddet, Yalan Haber ve Sorumlu Medya” konulu makale kaleme aldı.

"17-25 Aralık döneminde FETÖ saldırılarına maruz kaldığını" söyleyen Bağış, "Ben de şahsen yalan haberlerin mağduru olmuş biriyim" ifadesini kullandı.

Bağış, şöyle devam etti:

"Ayrıca montajlı sahte ses kayıtlarıyla da bir kumpasın hedefi oldum. Bu yasa dışı saldırının medya organizatörleri 'haber malzemesi' olarak görünen ve sansasyonel olabilecek her şeyin ilgi çekeceğinin bilincindeydiler. Maalesef planları kısmen kirli emellerine ulaştı ve bu yalan kumpas haberler, bazı diğer medya kuruluşlarına da yayıldı. Bazı kuruluşlar, uydurma haberleri doğrulayarak sunmakta da başarısız oldular. Şahsım ve ailem haksız ve yasa dışı şekilde hedef haline getirildi."

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe kalkışmasının aynı kötü niyetli organizatörünün medya ve yargı piyonları olduğunu belirten Bağış, şu ifadeleri kullandı:

"Ortak düşmanımız yalan ve uydurma haberlerdir. Karmaşık propaganda kampanyaları, temel haklara ve demokratik özgürlüklere karşı yürütülen bu yasa dışı savaşları kazanıyor. Büyük ölçüde ayrışmış ya da kutuplaşmış toplumlar, 'karşı taraf' yalan haberlerle hedef haline getirildiğinde buna maalesef alkış tutuyorlar. Ancak, bu şeytani zihniyet ortaya çıktığında kazanan olmuyor. İfade özgürlüğü, sorumlu gazetecilik ve toplumun bilme hakkı kesişme noktası günümüzde oldukça zor bir dönemden geçmektedir. Gerçekler daima savunulmalı ve kanunlarla korunmalıdır. Medya ve gazetecilik her zaman toplumun tabi olduğu yasa ve kurallara riayet etmelidir. Daha fazla hesap verebilirlik ve medya ile ilgili daha etkili denge ve fren sistemlerinin oluşturulması yönünde bir çağrıda bulunmak isterim."

01 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ersin. - Egemen bey neden bu zamana kadar sustuda şimdi bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydu.Bir zamanlar yine akp,li bir milletvekilinin talihsiz açıklaması vardı,bize eğitimsiz bir kitle lazım,umarım ne dediğim anlaşılmıştır.Yine bir beleye başkan yardımcısın,Cuma hutbesinde ATATÜRK ve silah arkadaşlarından bahsedilmemesinie kızan vatandaşlara küfür etmesi,daha neler neler.Ar duygusunu hatırlatmak isterim.ALLAH,ın hesabını unutanlara,iki yüzlülük yapanlara hatırlatmak isterim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Eylül 22:43

Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?