Reklamı Kapat

Akp'nin seçimle geleni görevden çektirme hastalığı sendikaya bulaştı

Sağlık örgütlerinde oluşan uzun soluklu boşluklara yeni bir mesafe ekleyen Sağlık-sen, yapısındaki sağlıksız işleyişle tekrar gündeme geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

Her fırsatta Demokrasiden dem vuran Sağlık-sen yönetiminde Adaleti askıya alacak gelişme yaşandı. Genel Başkanın Yömetim üyeleri ve yönetimin yedeklerini arayarak görevlerinden istifa etmelerini ve yönetimin düşmesi gerektiğini istediği iddia edildi.

Sağlık çalışanlarının zorlu şartlarındaki iyileştirmeler ve son dönemdeki memur maaşlarında yapılan komik ayarlamaya sarf etmedikleri enerjiyi küçük bir ilin seçimle gelen yönetiminin düşmesi için harcayan Sağlık-sen genel merkezine tepkiler artıyor.

Sağlık-sen Kırşehir Şubesi’nde uzun yıllardır devam eden parçalı bulutlu yönetim tarzının 9 ay önce yapılan seçimle hedefleri olan ve sağlık camiasına umut veren yeni bir ekibin göreve gelmesiyle biraz durulması bekleniyordu.Ancak sağlığın tepesinde yer alan yöneticilerin değişmesinden sonra sendika ile idareciler arasında yaşanan olaylar sağlık çalışanlarının memnuniyetsizliğini artırdı.


Çözüm merkezi olan Sağlık-sen genel merkezinin ise 1 seneyi tamamlamayan il yönetimini görevden çekilmesi konusunda ikna etmeye çalıştığı iddia ediliyor. Diğer taraftan en son seçimde kaybeden adayın şimdiden 70 imza ile olağan üstü seçim için genel merkez koridorlarını aşındırdığı öğrenilirken; Bu adayın sendikayı olağanüstü seçime götürüp götüremeyeceği ise merak konusu.


Memur maaşlarındaki enflasyon artışının altında zam teklifi ve bu teklifin hakem heyetinde hükümet kanadının noteri gibi, çalışmasının ardından tek suçlu olarak gösterilen ve “sarı sendika” olmakla suçlanan memur-sen e bağlı sağlık-sen genel yönetimi ile ortak hareket ettiği bilinen şimdiki Kırşehir şube yönetim kurulu üyelerinin de görevden el çektirilmeye çalışılan Cuma Köysüren’in yerine başkan olmak için yoğun çaba sarf ettikleri öğrenildi.


Kendi şube başkanını korumayıp pembe hayaller peşine düşen yönetim kurulu üyeleri ve seçim kaybeden aday arasında gidip gelmesi beklenen sürecin bu şekilde ilerlemesi ise hem sendika üyeleri hem de delegeler tarafından genel merkeze şüpheyle bakılmasına neden oldu. Seçimle gelen bir Şube Başkanının bu şekilde ayak oyunları ile görevi bırakmaya zorlanması ise sağlık camiasında var olan huzursuzluğu iyice arttırmış görünüyor.

07 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?