Reklamı Kapat

Prof.Dr. İskender Öksüz " Kenan Evren diktatördü"

Türkiyem Tv'nin 12 Eylül Özel yayınında Kutlu Kağan'ın sorularını cevaplayan Milli Düşünce Merkezinden Prof.Dr. İskender Öksüz Sovyetler Birliği ile Amerika'nın Türkiye üzerindeki çarpışmasıydı Amerikanın "Bizim Oğlanlar kazandı" İfadesiyle bu anlaşıldı

Büyütmek için resme tıklayın

Prof.Dr. İskender Öksüz, günde 15-20 kişinin teröre kurban gittiği günlerin 13 Eylül günü bıçak gibi kesilmesini Kenan Evren'in "olgunlaşmasını bekledik" sözüyle birleştirdi.

Kenan Evren'in Otokrak- Diktatör olduğunu belirten Öksüz, " Bütün Diktatörlerin ortak özelliği, her konuda konuşurlar ve her şeyi bilirler" ifadelerini kullandı.

Sovyetler Birliği'nin Kominist ihtilali batıda Almanya, İtalya'da denediğini ve başaramadığını belirterek "güneyde biz varız, bizi aşarsa emellerine ulaşacak, Suriye ve Irak var ve buralarda petrol var, zenginlik vardı. Türkiye'yi içten almak istedi, 60'da öğrencileri ayaklandırdılar., Kominist ihtilalin işçi sınıfı tarafından yapılması lazımdı. İşçilerin buna girişimi olmadı. Asker, aydın, bürokratla denediler. Dost bir hükümet atayıp, nato'dan çıkartılacaktı, ilk kıvılcımı yine üniversiteden başlattılar, beklenmedik direnç milliyetçilerden geldi. Türk'ün kanına dokundu, mao nun burda ne işi var dediler. Rus istihbarat yetkililerine başarısızlık sorulduğunda sivil direnişi kıramadık demiştir. Emperyal ülkelerde Milliyetçileri sevmezler, Amerikanın bize bakış açısı devletini seven ve koruyan halkları sevmezler, biz ne Amerika ne Rusya dedik. Amerika bu hareketi ezmek istedi. Büyük yürüyüşle 1978 yılında biletimizi kestiler, yüzbinler Ankara'ya 24 saaat içerisinde toplandı, yürüdü gitti. Amerika için, Rusya için iç açıcı değildi. burdan kurtulmak istediler." ifadelerini kullandı.

12 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?