Yabancı Yatırımcıların Türk Vatandaşlığını Kazanmaları

Son zamanlarda Türkiye birçok yabancı vatandaşa ev sahipliği yapmaktadır. Bu yabancı vatandaşlara ise zamanla Türk vatandaşı olma hakkı verilmektedir.

Türk Vatandaşı Nasıl Olunur?

Türkiye'de yaşayan yabancı vatandaşların Türk vatandaşlığını alması için gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak başvuracak vatandaşın 4721 sayılı Türk Medenî Kanununa göre ergin ve ayırt etme gücüne sahip olmalıdır. Vatandaşın beş yıl Türkiye'de kesintisiz ikamet etmesi gerekir. Genel sağlığı tehdit edecek bir hastalığı olmamalıdır. İyi ahlak sahibi olmalıdır. Milli güvenliği tehlikeye sokacak davranışları olmamalıdır. Bunun yanı sıra Türkiye'de kalmak istediğini davranışları(ev alarak, yatırım yaparak, Türk vatandaşı ile evlenerek) ile de belli etmelidir.

Türk Vatandaşı Olmak İçin Nereye Başvurulur?

Türk vatandaşlığını kazanabilmek için yurt içinde ise vatandaşın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine ve istisnai olarak İçişleri Bakanlığına, vatandaşın yurt dışında ise temsilciliklerimize müracaat etmesi gerekir. Bu işlemi vatandaşın kendisi yapabileceği gibi vekalet yoluyla da yapılabilmektedir. Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı kazanmak için yabancı yatırımcılar başarılı avukatlar ile çalıştığında daha başarılı ve daha güvenli bir süreç izlemiş olacaktır.

Yabancı Yatırımcıların Türk Vatandaşlığını Kazanmaları Nasıl Olur?

Yabancı yatırımcıların Türk vatandaşlığını nasıl kazanacağı 5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 12/b Maddesinde açıkça belirtilmektedir. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin yeni hayata geçirdiği istisnai vatandaşlık ile yatırımcıların Türk vatandaşlığı hakkı kazanmaları kolaylaşmıştır. Burada yatırımcının gayrimenkul satın alması, şirket kurması, satın alması, yatırım araçlarına ya da devlet bankalarına üç yıl çekmemek şartı ile yabancılara Türk vatandaşlığı verilmektedir.

Develioğlu Hukuk

Yabancı yatırımcıların Türk vatandaşlığını kazanmaları , nasıl kazanacağı konusunda sizlere hizmet sunan birçok avukatlık bürosu vardır.

Develioğlu hukuk tecrübeli, uzman personeli ile hizmet veren bir kurumsal hukuk firmasıdır. Bu hizmeti internet sayfasından da(www.develiogluhukuk.com) yaparak hizmeti vatandaşın ayağına getirmektedir.

1996 yılında Ankara'da kurulan danışmanlık ve dava hizmetleri konusunda çalışmalar yürüten hukuk bürosudur. Rusça ve İngilizce olarak da hizmet veren büro son yıllarda yabancıların vatandaşlık kazanmaları konusunda birçok emsal karar alınmasını sağlamıştır. Develioğlu hukuk firmasının çalışma alanları ise; vatandaşlık davaları, yabancılar hukuku, aile hukuku ve miras hukukudur. Bünyesinde alanında uzman, tecrübeli, yabancı dili olan dört avukat ve bir yönetici sekreter bulunmaktadır. Bu avukatlardan Moskova ve Sibirya Bölgesinde hizmet sunan avukatlarda bulunmaktadır. Site üzerinden gerekli bilgilendirilmelerin yapılmasının yanı sıra iletişim halinde mükellefe/yatırımcıya rehberlik yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi için : www.develiogluhukuk.com

14 Eylül 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?