Meclis üyesi "Köpek öldürmek bizim işimiz" dedi açıklama üstüne açıklama geliyor

Bir vatandaşın sokak hayvanlarının sayıca artması üzerine yardım talebine cevap veren Yunak'ın AKP'li Belediye Meclis Üyesi Bülent Karakoç, “Köpek öldürmek, yok etmek bizim işimiz. O kolay da köpeklik yapanlarla da uğraşırız” dedi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Hayvanları Koruma Kanunu’nun, “Kontrolsüz üremeyi önlemek amacıyla toplu yaşanan yerlerde beslenen kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması esastır” hükmünü yok sayarak sokak hayvanlarını imha ettiği ileri sürülen Konya Yunak Belediyesi, şimdi de AKP'li Belediye Meclisi Üyesi’nin sözleriyle gündeme geldi. Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Bülent Karakoç’un, sokak hayvanlarının sayıca artması üzerine belediyeden yardım isteyen vatandaşa yanıtı, “Köpek öldürmek, yok etmek bizim işimiz. O kolay da köpeklik yapanlarla da uğraşırız” oldu.

Karakoç’un skandal sözlerinin ardından İçişleri Bakanlığı’na seslenen vatandaşlar, “Köpek öldürmek bizim işimiz” diyen belediye meclis üyesinin görevinden alınmasını istedi. Tepkilerin artması üzerine paylaşım silindi.

YUNAK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Meclis Üyemiz Bülent KARAKOÇ tarafından hayvanlara yönelik şiddet eylemi içerir görüş ve konuşmalar Kurumumuzun görüşünü yansıtmamaktadır.
Öncelikle Meclis Üyemiz Tarafından yapılan bu konuşmayı kınadığımızı belirtme zaruriye timiz doğmuştur. Kurumumuzun hayvan hakları hususunda fazlasıyla hassasiyet gösteren bir kurum olup kış aylarında hayvanların beslenmesi için yol kenarlarına yiyecek ve buğday bırakarak haberlere dahi konu olmuştur. Ayrıca İlçemizde bulunan yaralanmış hayvanları kendi imkanlarıyla Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesine göndermekte ve tedavilerini üstlenmektedir.
Kurumumuz hayvanlar için yapılması gerekenleri kendisine görev edinmiş,üzerine düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getirmeye çalışmaktadır.
Kurumumuzun hayvan hakları hususunda gerekli hassasiyeti göstermesine rağmen hayvana şiddet ifadeleri içeren olayda isminin geçmesi bizleri derinden üzmüştür.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
Yunak Belediye Başkanlığı

BÜLENT KARAKOÇ'DAN BASIN AÇIKLAMASI

Tarafımca facebook üzerinden yapılan açıklama siyasi olarak aramızda ayrımcılık ve şahsa kızgınlığımla kullandığım ifadelerdir.
Yapmış olduğum konuşma şahsımı bağlamakta olup, Meclisi üyesi olduğum Kamu kurumunun adına yapılmış bir konuşma değildir. Şahsımın da hayvanların öldürülmesini şiddet görmelerini istemesi söz konusu değildir. Kendimin de bakmakta olduğum evcil hayvanlarım mevcuttur.sinirle söylenmiş gerçek duygularımı yansıtmayan şiddet içeren ifadeler için herkesten özür dilerim.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
Bülent KARAKOÇ

İSTİFA KAMPANYASI  BAŞLATILDI

YUNAK BELEDİYE MECLİS ÜYESİ '''Köpek ÖLDÜRMEK BİZİM İŞİMİZ!.'' dedi..
T.C. İçişleri Bakanlığı Sn. Süleyman Soylu ,
Konya Yunak Belediyesine sosyal medyadan ''çoğalan köpeklere çare bulunsun'' diye yazan vatandaşa ''KÖPEK ÖLDÜRMEK..YOK ETMEK.. BİZİM İŞİMİZ!'' diye cevap yazan Belediye MECLİS ÜYESİ Bülent Karakoç GÖREVDEN ALINSIN!
Bir vatandaşın, sosyal medyada kendi sayfasından belediyeye,''çoğalan köpeklere çare bulunması'' çağrısında bulunması üzerine belediye meclis üyesi Bülent Karakoç etiketlendi... Yunak Belediye MECLİS ÜYESİ Bülent Karakoç 'da ''''Köpek ÖLDÜRMEK, YOK ETMEK BİZİM İŞİMİZ! ..O kolay da köpeklik yapanlarla da uğraşırız..''' diye cevap yazdı....Meclis üyesinin hayvanlara karşı vahşet, insanlara yönelik tehdit içerikli yazışmalarını gören vatandaşlar ekran görüntüsü alıp yorumlarla tepkilerini dile getirince, paylaşımı yapan kişi yayınını sildi..
O yazışmaların ekran görüntüleri linkte ve ekli görseldedir. https://www.facebook.com/…/a.96561995345…/2842354885778827/…

Hayvanları Koruma Kanununun ANA HÜKMÜ olan KISIRLAŞTIRMAYI yapmayan Yunak Belediyesinin, hayvanlar üreyip sayıları çoğaldıkça, vatandaş şikayeti ile toplayıp yok ettiğine dair geçmişte de çok sayıda ihbar ve başka ilçelere attığına dair de şikayetler geliyordu..Konya Büyükşehir'e kısırlaştırmaya götürüyoruz bahanesiyle toplanan köpeklerden bir daha haber alınamadığı uzun süredir vatandaşlar tarafından bildirilmekteydi..Belediye MECLİS ÜYESİNİN bu açıklamasına istinaden, köpeklerin belediye tarafından öldürüldükleri açıkça ifade edilmektedir.

Öldürmenin YASAK olduğu Hayvanları Koruma Kanununa karşı gelerek, ''köpek öldürmenin belediyenin İŞİ OLDUĞUNU'' açıklayan belediye meclis üyesi Bülent Karakoç TCK. 257. maddesi gereği görevinin gerekliliklerine ve kanuna aykırı hareket ederek görevini kötüye kullanmış aynı zamanda bir devlet kurumu olan belediyenin itibarı ve güvenirliğini zedelemiştir..
Bu bağlamda;
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması hakkında kanun hükümleri gereği, İçişleri Bakanlığı tarafından Yunak Belediye Başkanlığına müfettiş gönderilerek ön inceleme başlatılması, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ Bülent Karakoç ve belediye başkanı Abdullah Emre DEMİRHAN hakkında soruşturmaya izin verilerek, görevi kötüye kullanmaktan soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin, 4892 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.
İSİM, TC NO,
========================

TO: suleymansoylu.ofis@gmail.com,
bakanyrd.mince@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.mersoy@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.icatakli@icisleri.gov.tr,
bakanyrd.tserdil@icisleri.gov.tr,
sti@icisleri.gov.tr,
bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr,
yerelyonetimler@csb.gov.tr,
mustesarlik@icisleri.gov.tr,
illeridaresi@icisleri.gov.tr,
teftis@icisleri.gov.tr,
basin@icisleri.gov.tr,
icdenetim@icisleri.gov.tr,
bilgiislem@icisleri.gov.tr,
bhim@egm.gov.tr,
mahalli.bilgiedinme@icisleri.gov.tr,
islemler.illeridaresi@icisleri.gov.tr

CC: konya@icisleri.gov.tr, ozelkalem.konya@icisleri.gov.tr, idarekurulu.konya@icisleri.gov.tr, yunak@icisleri.gov.tr, info@yunak.bel.tr 

14 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?