Türkiyem TV, Prof. Dr. Levent Bayraktar ile Düşünce Kültürü isimli yeni bir programa başlıyor

Türk düşünce sistemi, geleneği, felsefesi ve medeniyet tasavvurunu derinlemesine ele alacak olan Düşünce Kültürü, yayın hayatına milli, entelektüel ve evrensel bir kazanım sağlamayı hedefliyor. 

Düşünce Kültürü her hafta Pazar günü saat 20:00’de Türkiyem TV ekranlarında olacak

1972 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini burada tamamladı. 1989'da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü'ne girdi. Buradan sırasıyla 1993'te lisans, 1997'de yüksek lisans ve 2003'te doktora derecelerini aldı.

1995 yılında mezun olduğu Fakülte ve Bölümde Araştırma Görevlisi, 2004'te Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde Yardımcı Doçent ve 2011'de de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü'nde Doçent oldu. Bölümün kuruluşunda rol alarak 2011-2014 yılları arasında Felsefe Bölümü Başkanlığı görevini yürüttü. Halen Felsefe Tarihi Anabilim Dalı Başkanlığını sürdürmektedir.

İLESAM ve Türk Felsefe Derneği üyeliklerinin yanı sıra Türk Yurdu, Bizim Külliye ve Felsefe Dünyası dergilerinin de yayın kurullarında yer almaktadır.

Ayrıca yayımlanmış pek çok kitap bölümü, makale ve bildirisi bulunmaktadır. İLESAM’ın “Teşvik Ödülü” sahibidir.

ESERLERİ:

Bergson'da Ruh-Beden İlişkisi (Dergah Yayınları, İstanbul 2010), Felsefe ile ve Türk Düşüncesinden Portreler (Aktif Düşünce Yayınları, Ankara 2014, 2016), Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de Felsefe, Bergson, Medeniyet ve Felsefe, Felsefe ve Tasavvuf (Aktif Düşünce Yayınları, Ankara 2016) adlı kitaplarının dışında, Doç. Dr. Fulya Bayraktar ile Prof. Dr. Kenan Gürsoy ile sohbetlerden oluşan Birleyerek Oluşmak (Aktif Düşünce Yayınları, Ankara 2013, 2016) ve Arş.Gör. Zeynep Tek ile Bergson’dan Mustafa Şekip’e Gülme (Aktif Düşünce Yayınları, Ankara 2015) ve Subhi Edhem’in Bergson ve Felsefesi (Çizgi Kitabevi, Konya 2014) adlı eserleri yayıma hazırlamıştır.

22 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?