Reklamı Kapat

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN “ LİYAKATLI BİR ATAMA DAHA ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı iştiraklerden “BELKO Ankara Kömür ve İhtiyaç Maddeleri Limited Şirketi" genel müdürlüğüne 1999-2002 yılları arasında Sanayi ve Ticaret Bakanı danışmanlığı, proje yönetimi uzmanı Yusuf Ziya Yapar getirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

1986 yılında kurulan BELKO'da Ankaralılara hizmet götürecek olan  Yusuf Ziya Yapar KİMDİR;

KOSGEB Müdürlükleri doğrudan işletmelerin ve Meslek Kuruluşlarının destek aldığı birimlerdir. KOBİ uzmanı olarak işletmelerin ve meslek kuruluşlarının desteklerden yararlanmaları için sırasıyla bilgilendirilmeleri, yönlendirilmeleri, başvurularının değerlendirilmesi ve destek ödemesi işlemlerini kapsayan bir çerçevesinde kariyerimi devam ettirmektedir.

Avrupa Birliği tarafından destekleme kapsamına alınmış projelerin değerlendirilmesinde uzmanlaşmıştır.

KOBİ uzmanı olarak işletmelerin ve meslek kuruluşlarının desteklerden yararlanmaları için sırasıyla bilgilendirilmeleri, yönlendirilmeleri, başvurularının değerlendirilmesi ve destek ödemesi işlemlerini kapsamında birçok esnafa can suyu olmuştur.

Basın Müşavirliği doğrudan KOSGEB Başkanına bağlı olarak faaliyet gösteren, Kurumun basın ve halkla ilişkiler politikalarını oluşturan ve yürüten bir birimdir. Bu birimde KOBİ Uzmanı olarak kurumun basınla olan ilişkilerini yürüttü.

Teknoloji Geliştirme Merkezleri, Ar-Ge projeleri olan girişimcilerin inkübasyon hizmetleri aldıkları merkezlerdir. Bu merkezlerde araştırma projelerini yürüten girişimcilerin KOSGEB desteklerinden yararlanmaları, bu kapsamda bilgilendirilmeleri ve teknik problemlerinde Üniversite ile irtibat kurmalarında yardımcı olunmaktadır. Bu çerçevede kısaca girişimcilerin araştırma ve inovasyon yönetimini destekleyici bir çerçevede görev yürüttü.

Sanayi ve Ticaret Bakanı’nın siyasi danışmanlığı ve kurumsal ilişkilerinde koordinatörlük görevlerinde bulundu.

Altı aylık görev sürecinde Yasama faaliyetlerinde ve Siyasi faaliyetlerde Milletvekilinin bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi faaliyetlerinde bulundu.

Yaklaşık on altı yıldır kariyer mesleğimin odağı olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin yönetim, pazarlama, üretim, Ar-Ge ve kamu desteklerinden yararlanmaları konusunda kişisel uzmanlığı bulunmaktadır.

KOSGEB’in düzenlemiş olduğu Eğiticilerin Eğitimi kapsamında yetiştirilen KOBİ Uzmanlarından birisi olarak Ankara’da düzenlenmiş olan çeşitli Girişimcilik Eğitim Programlarında eğitmen olarak görev aldı.

Kurum içi eğitimler yoluyla aldığı uzmanlığı, işletmelerin projelerinin değerlendirilmesi ve yönlendirilmelerinde geliştirdi. Gerek Araştırma Geliştirme gerekse de iş geliştirme projelerinde kariyeri süresince oluşturduğu bir birikim edindi.

ODTÜ Teknoloji Geliştirme Merkezi’ndeki deneyiminin  sonrasında Ar-Ge Projelerinin değerlendirilmesi aşamalarında, işletmelere destek programlarını yönetti.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde İYİ Parti'den milletvekili aday adayı olan Yapar Evli ve 3 çocuk babasıdır. 

24 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?