Engelsiz Filmler Festivali kapsamında Mural Ankara başladı

Bu yıl yedinci kez gerçekleşen Engelsiz Filmler Festivali kapsamında düzenlenen Mural Ankara üç mural sanatçısı ve üç aktivistin bir araya gelmesiyle 26 Eylül Perşembe günü başladı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

MURAL ANKARA BAŞLADI

Bu yıl yedinci kez gerçekleşen ENGELSIZ FILMLER FESTIVALI kapsamında düzenlenen MURAL ANKARA üç mural sanatçısı ve üç aktivistin bir araya gelmesiyle 26 Eylül Perşembe günü başladı. Festivalden bir hafta önce gerçekleşen etkinlik ile Ankaradaki üç farklı binanın duvarı mural duvar resmi sanatı ile renklenecek.

Engelsiz Filmler Festivalinin bir parçası olarak tasarlanan ve British Council iş birliği ile gerçekleştirilen etkinlik projeye davet edilen sanatçılar ve engelli hakları alanında çalışan aktivistlerin buluşması ile başladı. Toplantıda katılımcılar toplumsal cinsiyet ve engellilik engellilerin bağımsız yaşam hakkı sağlamcılık gibi konu başlıkları konusunda fikir alışverişi yaptılar. Toplantı sonrası sanatçılar yapılan tartışmaları göz önüne alarak mural taslaklarını oluşturup ilk çizimlerini yapmaya başladılar.

Sanatçılar 27-29 Eylül tarihleri arasında Çankaya bölgesinde bulunan üç farklı duvarı renklendirerek engelli kadınların yaşadığı sorunların mural sanatı ile bir temsiliyet ve ifade alanı bulmasını sağlayacaklar.

MURAL ANKARADA YER ALAN SANATÇILAR

Çalışmalarında büyük ölçüde kadın formlarını öne çıkaran FRIZ Belfast video tipografi ve sokak sanatı alanlarında çalışan EKIN KILIÇ EZER Ankara ve şablon baskı kostik teknikleri ile sokak sanatında eserler üreten YEŞIM PAKTIN İstanbul.

ETKINLIĞE KATILAN AKTIVISTLER

Klinik psikolog ve engelli hakları aktivisti BEYZA ÜNAL gazeteci fotoğrafçı ve Engelsiz Sanat Derneği danışmanlarından ELIF GAMZE BOZO ve Engelli Kadın Derneğinde gönüllü ve yönetim kurulu üyesi FATMA KÖSEOĞLU GÜLDAL.

SANATÇILARIN İŞLERI HANGI ADRESLERDE GÖRÜLEBILECEK

Abay Kunanbay Caddesi No:4 Barbaros Mahallesi Çankaya

Sakal Kafe Pub Kennedy Caddesi No:13 Çankaya

Büklüm Sokağı No:29 Kavaklıdere Mahallesi Çankaya

ETKINLIK VE GÖSTERIMLER ÜCRETSIZ

26-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Engelsiz Filmler Festivalinin yan etkinliği olarak gerçekleştirilecek Mural Ankara festivalin diğer etkinlik ve gösterimleri gibi ücretsiz.

Engelsiz Filmler Festivali hakkında ayrıntılı bilgiye [http://www.engelsizfestival.com/]www.engelsizfestival.com [http://www.engelsizfestival.com] adresinden ulaşabilir Festivalin Facebook Instagram ve Twitter hesaplarından duyuruları takip edilebilecek

27 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?