Başkan canlı yayını kestirdi "özel görüşelim" dedi

İyi Partili Meclis Üyesi Filiz Karabaş'ın Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın cevaplaması için verdiği önerge panik yarattı. Çarşamba'da kurulacak santralle ilgili söz alan Karabaş konuşurken Başkan Doğan canlı yayını kestirdi. Karabaş'ın sözünü de kesen Doğan, "özel görüşelim" dedi.

+3
Video için play'e tıklayın

Çarşamba Belediyesi Ekim 2019 ayı Meclis toplantısında gündem dışı söz alan İyi Parti Çarşamba Belediye Meclis Üyesi Filiz Karabaş İlçeye kurulacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili söz almak istedi.

BAŞKAN CANLI YAYINI KESTİRDİ.


Filiz Karabaş konuşmaya başlamadan Belediye Başkanı Halit Doğan sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayını kesin işareti yaptı. Karabaş “Geçen ay ki meclisimizide, bir teklif getirdiniz, brifing verdiniz ve ilçemiz için hayırlı olacağını söylerek desteğimizi istediniz. Ben de diğer meclis üyesi arkadaşlar gibi  evet oyu verdim. Yanılmış ya da yanıtılmış olabilirim. Bu bir anlamda benim sorunum. Ama asıl kırılma nedenim bu kadar iyi niyetime rağmen biz daha belediye meclisimzide imar planını onaylamadan belediyemizin araçları kullanılarak inşaatın başlamış olmasıdır." dedi.

MECLİS ÜYESİNİ KONUŞTURMADI.


Meclis üyesi Filiz Karabaş’ın sözünü kesen Belediye Başkanı Halit Doğan “ Belediyenin araçlarının kullanıldığı doğru değil, hem ortada inşaatta yok.”diyerek “Filiz Hanım bu konuları burada konuşmayalım. Özel görüşelim diyerek İyi Partili meclis üyesini konuşturmadı.

KEŞKE EVET DEMESEYDİNİZ.
Araya girerek söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Mecli Üyesi Burhan Atsan “Sayın Başkan Çarşamba halkı sokakta bize santrali soruyor. Vatandaşın bilgilendirilmesi gerekir. Bu konuları bura konuşmayacağız da nerede konuşacağız.” Demesi üzerine Başkan Doğan İyi Partili Filiz Karabaş ve MHP’li Burhan Atsan’a dönerek “keşke evet oyu vermeseydiniz” dedi.

İYİ PARTİDEN SORU ÖNERGESİ
Yaşanan bu gelişmlerin ardından İyi Parti Meclis Üyesi Filiz Karabaş “Madem burada konuşamayacağız. Size verdiğim soru önergesi

ndeki sorularımın bizzat tarafınızdan yazılı olarak cevaplandırılması talep ediyorum” diyerek Belediye Başkanı Halit Doğan’ın cevaplaması üzere yazılı soru önergesi verdi.

Karabaş, Başkan Doğan tarafından cevaplanmak üzere aşağıdaki soruları yöneltti;
1-Santral inşaatı ne zaman başladı? Firmanın ruhsat başvurusu var mı? İnşaat ruhsatı verildi mi? Yoksa santral inşaatı kaçak konumundamıdır?
2-Santral inşaatında belediyeye ait iş makineleri çalıştırıldı mı?
3-Belediye Başkanı olarak Çarşamba halkını bilgilendirmek adına bir açıklamaya yapmayı düşünüyormusunuz?

04 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?