Her şehirden öğretmenleri buluşturdu "İyilik Yap İyilik Bul" projesiyle iyilik dağıtıyor

"İyilik Yap İyilik Bul" adlı proje ile sosyal medyada paylaşım rekoru kıran , Kırşehir Cumhuriyet Okulu okul öncesi öğretmeni Yasemin Dağlı tarafından hazırlanan proje dikkat çekmeye de destek bulmaya devam ediyor.Yüze yakın öğretmenin destek olduğu ‘iyilik yap iyilik bul’ projesi beklentilerin üzerinde bir başarı yakaladı.Sosyal medyada ünlüler Dağlı'ya destek verdi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

"İyilik Yap İyilik Bul" projesini uzun bir çalışma sonucu hayata geçiren Yasemin Dağlı ve  Proje ortağı Hamza Evmez, iyiliğin heryere yayılması ve insanların iyiliğe teşvik edilmesini amaçladı.

İyilik yapmanın hazzını yaşatmak istiyoruz"diyen Yasemin Dağlı enerjisi ve çalışma azmi ile de meslektaşlarını projeye teşvik ediyor.

Proje hakkında bilgiler veren Yasemin Dağlı"Topluma faydalı bir nesil yetiştirmek için bireylere iyilik yapmanın önemi ve etkileri hakkında bilgiler verilmeli ve bireyler iyiliğe teşvik edilmelidirler.Saygılı, sorumluluk sahibi bilinçli nesillerin yetiştirilmesi için fırsatlar sunulmalıdır. Doğaya, yaşlılara, hayvanlara, çocuklara, engellilere, tarihi değerlere iyilik yapılmasının önemi anlatılmalı ve bu fırsatlar sunularak bu kazanımlara sahip olmaları sağlanmalı iyilik yapmanın hazzı tattırılmalıdır. Projemiz süresince insanı duyguları avlayıp insanları iyilik yapmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Dilimizi, tarihimizi, değerlerimizi unutulan değerleri öğrencilerimize hatırlatmayı ve adab-ı muaşeret kurallarını hayatlarına aktarmalarını sağlamak istiyoruz.Hedeflerimiz ise öğrencilerimizle iyilik yapmanın önemi hakkında farkındalık oluşturmak,öğrencilerimizin tarihi kültürel değerlerimi kazandırmak,öğrencilerimize sorumluluk duygusunu aşılayarak çevreye katkılarını sağlamak,öğrencilerimizin merak, gözlem yapma vb. becerilerini geliştirebilmesi için geleneksel eğitim proğramlarının tersine öğrenmenin çok boyutlu olarak gerçekleşmesini sağlamak,her aşamada faydalı olmak ve sosyalleşmektir"dedi

Dağlı "Mecidiye ilkokulu müdürü Ensar Yiğit ve Nilüfer Sönmez Ankara buluşmasında çok güzel ev sahipliği yaptı, Okullarında kahvaltı programımı duzenlerek öğretmenlere cok buyuk destek oldular " ifadelerini kullandı


Projenin başlangıç aşamasında insanlardan 3 kişiye iyilikte bulunması isteniyor ve İyilik yapan ve yapılan 3’er kişinin de başkalarına iyilikte bulunmalarını diliyorlarÇalışmalar büyük bir azim ile aktif olarak Nisan ayı sonuna dek sürdürülecek.

Proje kapsamında her alanda iyilik yapmak amaçlanırken doğaya iyilik,çocuklara iyilik,yaşlılara ve muhtaçlara iyilik,vatan ve bayrak sevgisi etkinlikleri gibi bir çok çalışma yer alıyor.

09 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?