Reklamı Kapat

Ankara Metrosundaki çalışmayan yürüyen merdivenler…

Ankara Büyükşehir Belediyesi yoğun şikayetler nedeniyle metro istasyonlarındaki çalışmayan yürüyen merdivenlere ilişkin açıklama yaptı

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ankara büyükşehir belediyesi son dönemde metro istasyonlarındaki çalışmayan yürüyen merdivenlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamada alo 153 mavi masa başta olmak üzere sosyal medya üzerinden gelen şikâyetlerin artması üzerine yürüyen merdivenlerin neden çalışmadığına açıklık getirildi

 

ÖNCEKİ DÖNEM KAYNAKLI

Ankara Metrosu ANKARAY ve Teleferik hattında toplam 508 yürüyen merdiven asansör engelli platformu yürüyen yolun yer aldığı bilgisini paylayan Büyükşehir Belediyesi el bandı ve zincirlerin kopması nedeniyle yürüyen merdivenlerin arızaya geçtiğini bildirdi.

Yürüyen merdivenlerin onarımlarının önceki dönemlerde bakım sözleşmesini imzalayan firma ya da belediye stoklarında bulunan yedek parçalar kullanılarak yapıldığına dikkat çekilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:

RUTIN UYGULAMA BÖYLE OLMAKLA BIRLIKTE ÖNCEKI YÖNETIM DÖNEMINDE YAPILAN VE 2019 YILININ OCAK-EYLÜL AYLARINI KAPSAYAN SON BAKIM-ONARIM SÖZLEŞMESINDE BU IKI KALEM MALZEMENIN EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TEMIN EDILECEĞI PLANLANARAK SÖZLEŞME KAPSAMI DIŞINDA BIRAKILMIŞTIR. ANCAK YURT DIŞINDA IMAL EDILEN VE ITHAL EDILMESI IKI-ÜÇ AYI BULABILEN EL BANDI VE ZINCIRLERIN TEMINI YINE ÖNCEKI DÖNEMDEN KAYNAKLI OLARAK NE YAZIK KI SAĞLANAMAMIŞTIR. ANKARA METROLARINDA TOPLAMDA 6 ÇEŞIT EL BANDI VE 7 ÇEŞIT ZINCIR BULUNMAKTADIR. BUNUN YANI SIRA MERDIVENLERIN HER BIRININ UZUNLUKLARI FARKLI OLUP EL BANDI VE ZINCIR BOYUTLARI DA FARKLILIK GÖSTERMEKTEDIR. DOLAYISIYLA ŞU ANDAKI SORUN BAKIM EKSIKLIĞINDEN KAYNAKLANMAYIP ÖNCEKI DÖNEMDE YAPILAN SÖZLEŞME ÇERÇEVESINDE YEDEK PARÇA TEMINININ GÜÇLÜĞÜ SORUNUDUR.

YENİ İHALE YAPILDI ARIZALAR GİDERİLİYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞIN GÖREVE GELMESININ ARDINDAN YAŞANAN SORUNUN AŞILMASINA YÖNELIK 28 AĞUSTOSTA YENI IHALEYE ÇIKILDIĞININ BELIRTILDIĞI AÇIKLAMADA YAPILAN IHALE SONRASI 1 EKIM 2019 TARIHINDEN ITIBAREN GEÇERLI OLAN YENI SÖZLEŞMEDE MALZEMELERIN YÜKLENICI FIRMA TARAFINDAN TEMIN EDILMESI GEREKTIĞI HUSUSUNA ÖZELLIKLE YER VERILMIŞTIR.

TEMIN EDILEN BU YEDEK PARÇALAR 5 EKIM 2019 TARIHINDEN ITIBAREN ARIZALI OLAN YÜRÜYEN MERDIVENLERE TAKILMAYA BAŞLANMIŞTIR. 15 EKIMDEN ITIBAREN DE YÜKLENICI FIRMANIN IŞGÜCÜ KAPASITESI ORANIYLA BAĞLANTILI OLARAK EN HIZLI BIR ŞEKILDE TAKILACAK VE SORUNLARIMIZ GIDERILMIŞ OLACAKTIR. BU SÜREÇTE YAŞANILAN MAĞDURIYETTEN ÖTÜRÜ VATANDAŞLARIMIZDAN ÖZÜR DILERIZ DENILDI.

16 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?