Reklamı Kapat

Mustafa Çalık "1915 Ermeni Tehciri'nin dün olduğu gibi bugün de arkasındayız"

Fikir adamı, siyasetçi ve yazar Mustafa Çalık'tan Tehcir Bildirisi Ben ve benim gibi düşünen bütün arkadaşlarımız 1915 Ermeni Tehciri'nin dün olduğu gibi bugün de arkasındayız.

Haber albümü için resme tıklayın

Ermeni tehciri ile ilgili bir video yayımlayan ülkücü camianın tanınmış şahsiyetlerinden fikir adamı Dr. Mustafa Çalık, konuyla ilgili fikirlerini sıraladı

Çalık, konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde sıraladı;

VİDEO İZLE 

1) Ermeni katliâmlarında hayatını kaybeden isimli isimsiz bütün şehidlere Allah'tan rahmet ve Cennet-i Alâ'da ebedi saadetler diliyoruz.

2)Tehcir'i ilk akıl eden Şehîd-i Âlâ ve Gaazî-i Nam^dar Enver Paşa ve icrâ eden büyük şehîd Talât Paşa başta ve Bahaddin Şakir olmak üzere diğer bütün İttihatçıların azîz hâtıraları önünde ta'zimle eğiliyor, mübarek ellerinden öpüyoruz.

3) İttihat ve Terakki'nin şayet bu bir "suç" ise yegâne "suç"u, Balkanlarda başımıza gelen felaketin, Doğu Anadolu'da da başımıza engel olmaktan ibarettir.

4) Ecdadımız, Cihan Harbi gayyâsında, sadece mukaddesâtını, yurdunu, namusunu ve şerefini savunuyordu. Sarıkamış'tan Çanakkale'ye, Ermeni Tehciri'nden İstiklâl Savaşı'na kadar verdikleri bütün mücâdelede bizim şerefimiz ve başımızın tâcıdır; bu tâcı ebediyyen iftiharla taşıyacağız!

5) Tehcire " soykırım" diyen her kim olursa olsun bunu doğrudan doğruya husumet ve açık bir "savaş ilânı" kabûl edeceğimizi iyi bilmelidir.

6) Vatanımızı ve milli varlığımızı müdafaa etmek için başka bir yol kalmadığına inanırsak karşımızdaki unsur her kim olursa olsun, başvuracağımız en hafif tedbir de yine "tehcir" olacaktır!

01 Kasım 2019 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?