İYİ Parti'den Mansur Yavaş'a destek açıklaması

Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a destek mesajı veren İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "Mansur Yavaş’ın mücadelesine destek olacağız ve süreci de hassasiyetle takip edeceğiz" dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki suç duyurusuna tepki göstererek, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın Ankaralılara verdiği söz, haksız kazancın ve rantın önünü kesme sözüdür. Mansur Yavaş, bu sözünü tutacak; biz de haram ve rant ile mücadelesinde Mansur Yavaş’ın mücadelesine destek olacağız ve süreci de hassasiyetle takip edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bu hassasiyetle partimiz, haksız imar emsal artışları ile sebep olunan haksız kazanç sürecinin ekonomimize ve milletimize en büyük kötülük olduğunu düşünmektedir.

Ranta dayalı beton ekonomisinin bizi getirdiği yer, herkesçe malumdur.

Bu vesileyle 15 Temmuz darbesinin öncesinde ve sonrasında Ankara’da usûlsüz imar-emsal artışları ile Fetö’ye sağlanan imkânlarla oluşturulan servetlerin ve tapu devirlerinin araştırılmasını istiyoruz.

Bu hususta daha evvel TBMM’de FETÖ’nün finans ayağının bütün detaylarıyla araştırılması için önergeler vermiştik.

Tapu devirleri, mal devirleri üzerinde sağlıklı bir araştırma yapılabilirse ve Ankara’da yaşanan rant-kayırma düzeninin devlet ve belediye imkânları ile oluşturulma geçmişi bütün detaylarıyla ortaya çıkartılabilirse bugün konuşulan mevzuların buzdağının görünen yüzü olduğu görülecektir.

24 Aralık 2019 - Gündem

Muhabir Erdem Yeşer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ersin. - İyi Partiye,Mansur başkana verdikleri destekten dolayı yürekten teşekkürler.ahlaklı ve vicdanlı yönetim gösteren,rantın önünü kesen,halkın çıkarını ön plana çıkaran kim olursa olsun teşekkürü borç biliriz.TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Aralık 18:10

Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?