Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya açıklaması: Davete icabet edeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Suriye'de sınır boyunca kurulan terör koridorunu bozduk, sınırımızda güvenliği ve huzuru sağlamamız gerekiyor. Suriye içinde terörden arındırdığımız toplam alanı 8 bin 200 kilometrekareye çıkardık. Verilen sözlere rağmen teröristlerin güvenli bölge dışına çıkarılmadığını görüyoruz.  İdlib'de rejimin saldırıları, kalıcı ateşkesi mümkün kılmıyor. Bu saldırılardan kaçan yüz bine yakın kişi sınırımıza doğru harekete geçti. İdlib'deki durum endişe verici, yeni bir sığınmacı dalgasına tahammülümüz olmadığını başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya söyledik. 

" LİBYA'YA ASKER GÖNDERME TEZKERESİNİ TBMM'YE SUNACAĞIZ"


Libya bize hem Osmanlı'nın hem de Gazi Mustafa Kemal'in yadigarıdır. Gazi, bu bölgede savaşmıştır, muhalefetin bundan haberi var mı? Libya bizim denizden de komşumuzdur, çok yönlü ilişkilerimiz mevcuttur. Kardeş Libya halkının yaşadıklarını yakından takip ediyoruz. Ne yaparsanız yapın, biz imzaları attık. Amacımız Akdeniz'de kimsenin hakkını, hukukunu gasbetmek değil tam tersine hakkımızın gasbedilmesine engel olmak. "Libya'ya asker gönderecek misiniz" diye soruyorlar, biz davet edildiğimiz yere gideriz, edilmediğimiz yere gitmeyiz. Şu anda bir davet olduğuna göre icabet ederiz. Meclis açılır açılmaz, Libya'ya asker gönderme tezkeresini gündeme alacağız. İnşallah ocak ayının 8'inde, 9'unda Meclisimizden bunu da geçireceğiz ve böylece davete icabet edeceğiz. Çeşitli Avrupa ve Arap ülkelerince desteklenen darbeci generale karşı mücadele yürüten Trablus yönetimine her türlü desteği vereceğiz.

Türkiye'ye küçük düşünmek, davranmak yakışmaz. Kanal İstanbul işte böyle bir projedir. Biz Kanal İstanbul projesini ilmek ilmek dokuduk, inceledik. Proje dünya çapında bir eser olacak.

26 Aralık 2019 - Dünya

Muhabir Pınar Coşansu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?