Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, İstifaya giden yolu açıkladı

Geçtiğimiz hafta İyi Parti'den istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, İstifaya giden yolu izah etti "Teşkilatımızı ve yol arkadaşlarımızı keyfi bir il başkanına karşı savunmuş olmamdır."

Büyütmek için resme tıklayın

Parti içinde Türk Milliyetçilerinin ve ülkücülerin ikinci sınıf birey yapılmaya ve dışlanmaya çalışıldığını belirten Çokal, söylemlerle eylemlerin birbirini tutmaması ve milliyetçiliğin seçmeni elde tutmaya yönelik bir söyleme dönüşmesi hayal kırıklığına neden olduğunu ifade ettiği bir açıklama yayınladı.

Tuba Vural Çokal'ın açıklaması şu şekilde;

Değerli Kamuoyuna

Genel Başkanın ve yetkili kurulların haberi-onayı olmaksızın, tüzük dışı uygulamaları görev değişikliklerini dayatarak hiyerarşik nezaketi yok sayan, şeffaflık ilkesini ihlal eden bir siyasi partide, parti bilinci ve aidiyetinin bir anlamı olmadığı gibi, Türk Milliyetçiliği fikri de bu tarz anti-demokratik uygulamalarla ihya olamaz. Her ne kadar Genel Başkan Meral Akşener, parti teşkilatlarıyla ters düştüğümü dile getirmiş olsa da gerçekte olan teşkilatımızı ve yol arkadaşlarımızı keyfi bir il başkanına karşı savunmuş olmamdır. Savunduğum yol arkadaşlarım kongre korkusu olmayan, İYİ Parti kuruluşunun en başından beri can hıraş ve cesurca çalışan arkadaşlarımızdı. Ancak Genel Başkanın ve yetkililerin haberi olmadığını beyan etmelerine rağmen, adını koyamadığımız bir biçimde emek sahipleri, kongre hakları ellerinden alınmak için uydurulmuş yerel haberlerle önce disipline sevk edildi, sonra görevlerinden alındılar. Elbette her şeye rağmen mücadeleme devam edebilirdim, ancak parti içinde Türk Milliyetçilerinin ve ülkücülerin ikinci sınıf birey yapılmaya ve dışlanmaya çalışılması, söylemlerle eylemlerin birbirini tutmaması ve milliyetçiliğin seçmeni elde tutmaya yönelik bir söyleme dönüşmesi hayal kırıklığına neden olmuştur. Bu hayal kırıklığının bir neticesi olarak,  zorlu bir süreçte bütün riskleri göze alarak dâhil olduğum ve kurucu ilçe başkanlığı yaptığım İYİ Parti’den, STK ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel İdare Kurulu Üyeliği gibi görevlerime rağmen istifamı verdim. Elbette konuşulacak çok şey olmasına rağmen, gerektiğinde vicdanımın sesini dinleyerek en acı kararları almam gerektiğini bana fedakârlıkla öğreten Genel Başkan Sayın Meral Akşener’e teşekkür eder, artık eski yol arkadaşlarım olan değerli İYİ Partililere başarılar dilerim.

Ülkemizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını TBMM’de gerek verecek olduğum önergelerle gerek Meclis Genel Kurul konuşmalarımla dile getirmeye devam edeceğim.

Saygılarımla

17 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Erdem Yeşer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Mehmet Saglam - hak veriyorum .bu olay benimde başıma geldi ama partimizin çıkış noktasını ve genel bağkanımızı biliyom.konuşsun bu partide benim genel başkanda benim.ot lat bir ayda yeşerir bir ayda büyür GÜN DÖNÜMÜYLE KURUR.SAYIN VEKİLİN HAKLILIKLARI VAR AMA VEKİL NAYLON ÜLKÜCÜ OLDUĞU İÇİN AYRILDI.GEÇEN TAŞOVA İLCEDEYİM .İL BAŞKANI GELMİŞ YANINDA MAZOT BİDONU TİPLİ BİRİ GELMİŞ.BU PARTİ ÜLKÜCÜ PARTİ DEĞİL DEDİ.MERKEZ PARTİ DEDİ.ONA ÜLKÜCÜLÜKDEN BAHSEDEN OLMADI.KENDİ KENDİNE MAYDANOZ OLDU.O OTTA ÖMRÜNÜ BİRGÜN TAMAMLAR.HER PARTİDE BÖYLELERİ VARDIR.GECEN OYUN SİTESINDE BİR BOZKURT AMBLELİ BİRİNE RASLADIM.ÜLKÜ CÜ DEĞİL TURANCIYIM VE MHP LİYİM DEDİ.O NASIL OLUYO GİM ÖĞRETTİ O ZIRVAYI DEDİM.ODA BANA ÜLKÜCÜ TÜRKÜYEYİ TURANCI DÜNYAYI DÜŞÜNÜR DEDİ.TABİ BAHCELİNİN MERDİVEN ALTI ALDATMACALARI BUNLAR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 18:01

Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi


Anket Deva Partisi'nin başarılı olacağını düşünüyor musunuz?