Reklamı Kapat

Her kim içindekini söylemezse yanlış yapar .

Dinle devlet işlerini ayırmak kadar aile ile devlet işlerini de ayırmak lazımmış demek ki..

Hesap verme makamı olduğunuzu unutup hesap sorma acizliğine düştünüz,

Kimden?  Garibanlardan, bu milletin doğru sözlü ak partili, ülkücü, vatansever, ulus devlet yapısına inanmış vatanın tek çakıl taşına yan baktırmayacak insanlarından, din olgusu üstünden yaşamı size benzemeyen dürüst yurdum insanından Soma'da canı yanan madenci yakınlarına tokat atmakla, çiftçiye fırçayla, yıllarca edebiyatını yaptığınız Ayasofya yı ibadete açalım diyenlere hain demekle, siyaset uğruna göz göre göre yalan söyleyerek tepeden bakarak yapılan açıklamayla, Kayseri şehir hastanesi açarken sarf ettiğiniz münafık sözleriyle tabanınızda açtığınız yaralar, Çankırı milletvekilinin simit çay hesabıyla daha da derinleşti.

Ne söylediğinizin veya ne yaptığınızın önemi yoktu aslında, ne hissettirdiğiniz önemliydi.

Siz aldatıldım derken bürokratlarınızın halen ortak borsalar kurduğu fetö den doğan mağduriyetler, masumiyet karinenizi kirletti.

Güvene dayalı ekonomiyi damat bakana bağlayıp aile ve devlet işlerini karıştırdınız, aile fertlerinizin danışmanlık ücretleri soğan ekmek yiyen vatandaşa ağır geldi, varlık fonu da aile devlet ilişkisine kurban gitti ne var ne yok sizin himayenizde beka sorunu oluşturdu.

İlmek ilmek ördünüz, partili iş adamlarının her işi adamlık dan nasip almadan almaları gibi, memleketin üreten can damarları koparılıp atılırken ses çıkartmamak gibi, üretimden uzaklaşan baya ve basit tüketim toplumunun oluşturulmasın da öncülük etmek gibi.

Ben uyarmıştım diyen çok olacak, ben biliyorum diyenler eksik olmayacak, aksini savunup iktidara oy vermeyene nankör diyende çıkacak.. amenna, her kim içindekini söylemezse yanlış yapar ..

Ben derim ki aynı hatalar tekrarlanmasın, eleştiri kültürü toplumda kurumsallaşsın, sorgulayıcı olalım, hata yapanı uyaralım, memleketim  20-30 senesini daha ziyan etmeyelim.. geçtiğimiz 20-30 senede bir çok acıdan zihnimiz açıldı, yasam standardımız yükseldi, sosyal toplum anlayışımız, hak ve özgürlükler arttı diyenlere itirazım yok bir acıdan katılırım da fakat geleceğimizi bu şekilde inşa edemeyiz, yukarda saydığım  hukuksuz ve rantçı yaklaşım, aşağılayıcı ve kibirli davranış, liyakatten uzak hücreleşme faaliyetleri geleceğimizin yok olması için yeter de artar bile ..

Din le ayırırken aileyi de siyasetten uzak tutun beyler.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdem Yeşer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Okur Yazar - Erdem yeşer Türkiyem tv ye yeni bir soluk getirecek ve ilerleyen zamanlarda adından söz ettireceğe benziyor.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 21:16

Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi

Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?