Sizin yaptığınız işin

Kendi açıklarından bitmiş gibi görünen aksaklığın ardından soru işaretleri belirmeye başladı.

Vatandaş "Sizin yaptığınmız işin daha kaliteli yapılması için 64 Milyar TL vergi ödedi"

1999 depreminden sonra gelen ve olağanüstü durumlar için iletişim altyapısını güçlendirmeyi amaçlayan Özel İletişim Vergisi ile bugüne kadar 64 milyar TL toplandı.

İlk soru bu 64 milyar TL nerelere harcandı.

Uzmanlar Deprem sonrası şebekelerde problem yaşanmasının temel sebebinin, çok sayıda kullanıcının aynı anda sesli arama yapma talebinde bulunması olduğunu söylüyor, ama evladının sesini duymadan hangi anne baba iç huzuruyla hayatına devam eder, bu kadar vasat bir alt yapı Dünya'nın hangi ülkesinde varki İstanbul sallanınca tüm yurtta şebeke iptal olsun.

Milyonlar akıttıkları reklamlarına bakınca ülkenin bütün müşterilerine talip oluyorlar, bizden daha kapsamı alanı olan, bizden daha alt yapısı sağlam olan yok diyorlar.

Fatih Altaylı'nın eleştirisine aynen katılarak şu sözünün altını çiziyorum "Depremde bi halta yaramayacaksanız ne zaman yarayacaksınız"

Türk Telekom’un Türkiye genelinde 22.1 milyon mobil abonesi var ve bu deprem sonrası çaresizlikten hepsi etkilendi

HİÇ Mİ YATIRIM YAPILMADI

Tartışmalı bir şekilde özelleştirilerek Türk Telekom’un satın alan Ojer Telekom bankalara olan borcunu ödeyemediği için şirket daha sonra bankaların kontrolüne geçmişti.

Ojer Telekom döneminde Türk Telekom’un kaynakları çarçur edildiği gerekçesiyle sıklıkla gündeme gelmiş ve eleştirilerin odak noktası olmuştu.

Türk Telekom, “ Teknoloji ekibimizin titiz çalışmaları sonucu  abonelerimiz normal hizmetlerini almaya başladılar.” açıklaması yaptı.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Daha iyi hizmet vermek için teknoloji altyapımızı yenileme çalışmaları devam ederken, 26.09.2019 saat 14:00’de İstanbul'da 5.8  şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir.

Yaşanan deprem sonrasında sesli aramalardaki trafik yoğunluğu  nedeniyle mobil iletişimde aksaklık yaşanmıştır.

‘20 senedir semirdikleri vatandaşlardan aldıkları 64 milyar liralık verginin aslan payının hesabını vermeleri gerekmekte olan firma 20 saniyelik sarsıntının altından kalkamadığı gibi açıklamasında yine telaşlı vatandaşları suçlar mahiyette izahat yetersizdir.

Ulaştırma bakanlığı yaptırım uygular mı? Yaptırım uygulatacak muhatap bulur mu? Arap sermasesi kutsayıcıları bu olaydan ders çıkartıp gördüğü her sakallıyı "Dedesi" zannetmeye devam eder mi zaman gösterecek. 

İnşallah gerekli gözden geçirme masaya yatırılır ve yerli ve milli bir şebeke için kollar sıvanır.

Elimizde kalan son yerlilerinde kutsal Arap sermeyesinin eline geçmesi gözden geçirilir.

Yaşadığımız bir musibetin binlerce nasihata galip gelip gelmeyeceğini ve sonuçlarını merakla bekliyoruz.

Depreme hazır olmayan ülkenin 64 milyarlık kaynağı nerelere harcandı ve nerelere yatırım yapıldı açıklamaya davet ediyorum.

Yüce Türk milletine geçmiş olsun dileklerimizi arz ederiz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdem Yeşer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi

Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?