İçimize giren 3 harfliler

Yüzlerce yıllık Türk tarihinde bitmedi elbet ne derdimiz ne de hasmımız lakin bize dokunan yine bizim kendimize ettiklerimiz.  Nice düşman gürzü gördü bu vatanın sinesi ama acıtmadı bu kadar hiç birisinin darbesi.

3 harfli sendromu yaşayan topluma kayyum atansa yeridir. İşinin ehli bir psikolog toplu seanslar yapmalı.

Tek tek çözüm bulmalı ya da Devlet adamları. Sırayla gidecek olursak;

YEP (Yeni Ekonomik Paket)

Son tahlilde, sayın damat bakan, Ak Parti içerisindeki AKP aklına takılarak, eleştiri yapanlara terörist muamelesi yapmayı fikir edinerek açıklamalara başladı. Devletin istatistik kurumunu ilkokul çocuğunun yapabileceği hesaplarda bile kendi abaküsü gibi kullanıp, aile fertlerinin televizyonlarında halkı resmen, alenen kandırmaya yönelik kullanıyor.

Yeni ekonomik paketle gelen IMF (al bir 3 harfli daha) politikalarını aratmayan salgın zamlar, her yere sirayet etti. Kronik hale gelerek, milletin belini büktü, işin kötü tarafı önümüzde seçim olmadığı için, göstermelik indirimli Pazar tezgâhları da kaldırılarak vatandaş kendi tabirleriyle üretici ile halk arasına giren “komisyoncu teröristinin” insafına bırakıldı.

Sayın damat bakan, şubat ayında yaptığı açıklama ile yıl sonuna kadar 2 buçuk milyon kişiye istihdam sözü verdi, aradan geçen 2 seçim bu sözü vermesinde etkisi oldu mu bilinmez ama sözünün gerçekleşmesine halen 2 milyondan fazla kişi var...

 İçimize giren ve elektrikten, ulaşıma kadar, erişimden, konaklamaya kadar her bir yaşam ürününe gelen vergi ve zamlarla içimizdeki en büyük 3 harfli YEP görünüyor.

KHK (Kanun Hükmünde Kararname)

Acil durum supabı, olağan üstü şartlarda kullanılan, bir zamanlar Bülent Ecevit’in de istediği ama Cumhurbaşkanı’nın onaylamadığı bakanlar kuruluna meclise sormadan kanun yapma yetkisi verme işi.

Ülkemiz FETÖ hain saldırısı ile olağan üstü bir durum yaşadı. KHK yetkisini alan Cumhurbaşkanımız, Kılıçdaroğlu’nun kebap pişirmeyi yasaklar formuna sahip olamamada, seçimden önce AK partiye geçiş yapan CHP adayının liyakatine bakmadan Orman ve su işleri müdürü yapıyor. Bu madde den doğan binlerce mağduriyet oluşmasına rağmen, bu kanunun kaymağını yiyen tabakalar KHK Mağduru seviciliğine bürünerek büyük ve yeni tepkilere yol açıyor.

YİP ( Yüksek İstişare Kurulu)

Kamudaki ismi bu ama halk bu yapıya yüksek istifade kurulu olarak bakıyor. Göle çalınan yoğurt misali sadece heyettekileri mayalayan bir oluşumdan öteye gitmedi, birde ülke gündemi yoğunlaşınca üyelerden bir tanesi ile ilgili bir haber çıkartılıp kamuoyu bambaşka bir tarafa sevk edilme işine yarıyor.

Ak Partinin dağılma sürecine girdiğini fark eden sayın Erdoğan, kallavi abileri tutup yeni oluşuma gidenlerin önüne bent çekti gibi yorumlara da neden olan YİK, ülkede bunalıma girip toplu intihara sürüklenen garibanlar oldukça aldığı kararlarla değil aldıkları maaşlarla konuşulmaktan öteye gidemeyecek gibi.

Ülkenin bağrına saplanmış büyük 3 Harflilerden biriside YİK oldu.

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar)

Bir milletvekilinin birisi çıkıp “bizim düşmanımız PKK,EYT,Boşanmışlar….” Diye sıralayınca dedim ki gerçekten nasıl örgütler türedi arkadaş… hem boşanmış olan hem eyt li olan şimdi hangi örgütten alacak talimatı değilmi.. Devletinde işi zor, her gün bir terör örgütü türüyor.

Seçimler öncesi, hazırlıklarımız var, çalışmamız var gibi yuvarlak ifadelerle geçiştirilip, sahalara muhalif zillet teröristleriyle inmesi istenmeyen Emeklilikte yaşa takılanlar, seçim sonrası 40 yaşında emeklimi olunur diyen 46 yaşında emekli olmuş sayın Cumhurbaşkanımızın iltifatlarına mazhar oldular.

Vallahi hakları mıdır değil midir bilemem, o konunun uzmanı değilim, lakin ülkede bu işi tartışacak kurum TBMM’dir ama orasının da halen bir tartışma dili geliştiremediği kesin.

TYP ( Toplum Yararına Programlar)

İşe yerleştirme, iş bulma, ekmek verme gibi siyasi faaliyetlerin baş tacı TYP..

İŞ-kur üzerinden il başkanları, milletvekilleri onaylı geçici süreli belediyelerde ve kamu dairelerinde çalıştırılmak üzere alınan garibanlar…

Gariban oy vermesinde ne yapsın… kuyruklar ülkesi olmamızın ortalamasını yükselten kalabalıkların sırada dizildiği, mahzun ülkemin gariban savaşçıları.. 3 harflilerin en yaralayıcılarından birisi TYP’dir.

ABD (Amerika Birleşik Devletleri)

Her taşın altındaki 3 harfli…

Kültürümüze, sistemimize, bölgemize, kanımıza kast etmiş şer odağı ABD..

Önceden gizli yardım ettiği bölgemiz teröristlerini açıktan besleyen silah veren, Ülkemiz liderlerine açıkça ve küstahça ifadeler kullanan, güç sarhoşu, şımarık SAM amca..

YPG (Halk Koruma Birlikleri)NEYİ KİMDEN KORUYORSA HASBAM...

Bir yandan ABD’nin öz evladı olmaya çalışan, her kucak açan Avrupalıyla fuhuş yapan, ermeni hayalli, kadın giysili teröristlerin olduğu, bebek katili Öcalan’ın çocuğu mazlum kobani’nin başında olduğu ve Türk askerinin son yıllardaki Amerika’nın silah tırları kadar tabuta soktuğu teröristler..

Bitmeye yakın, Afrin’den Mümbiç’e, Zeytin Dalından, Barış Pınarına kadar, gururumuz 3 harflilerimiz JÖH ve PÖH lerin mermilerinin muhatabı teröristler.

İçimizdeki 3 harflilerin hayırlısı olsun diyorum…

  

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdem Yeşer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi

Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?