Yalan haber

Yalan haber

Aralık ayının 3 haftası Yoksullukla mücadele ve Yoksullarla dayanışma haftası olarak yurdumuzda da çeşitli etkinliklerle devam ediyor 

23 Nisan'da koltuğunu çocuklara bırakan devlet erkanı Aralığın son haftasında kutlanan yoksullukla mücadele hastasında da garibanlara bırakılıyor ve 1 hafta boyunca yönetimi devrediyor.

Cumhurbaşkanlığı makamını bir haftalığına yönetecek olan gariban olarak tespit edilen Feride Savrulmuş, aynı zamanda Ak parti genel başkanlığını, Yüksek istişare Kurulu, Varlık fonuna da yönetecek.

Türkiye’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı olan Savrulmuş ‘un çalışma ekibi 1 haftalık eylem planlarını TÜRKİYEM tv haber merkeziyle paylaştı.

Savrulmuşun ekip başkan yardımcılığını yürüten Ayakkabı boyacısı Selim Sancılı, detayları verdiği açıklamada, 1 hafta da bunca sorun çözülür mü bilmiyoruz ama siyasetçi olmadığımız için yalan, söylemeden, hile yapmadan, yemeden içmeden, tayin ve torpile bulaşmadan bir haftalık çalışmamızı yapacağız dedi.

İlk icraatlarının EYT nin isminin doğru telaffuzu ile başlayacaklarını belirten yetkili " Erken yaşta emeklilik değil, Emeklilikte Yasa Takılanlar olarak düzelme ihtiyacı duyuyoruz ve derhal masaya oturacağız, onların olmadığı çalışma ekibini kapatıyoruz, Çalışma bakanına ve Sgk genel müdürüne direk talimat verildi, Devlet verdiği hakkı geri almaz, hak edene hakkını vereceğiz, çalışmalarımız başlamıştır " dedi.

Cumhurbaşkanı Feride Kavrulmuş ‘un Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan Annelerimizin ziyaretine gittiğini ve ilk gün talimatları orada verdiğini belirten yetkili, bölgede bulunan ve ekranlara kendisini göstermeye çalışan gösteriş ve şöhret budalalarını sert bir dille eleştirdi, ifadelerini kullandı.

Seyahat masraflarının sadece 1 araçtan oluştuğunu belirten yetkili, " sayın cumhurbaşkanımız, ön teker nereye giderse arka tekerde oraya gider, biz israfa savaş açmazsak bu yöndeki hiç bir sözümüz değerli kılınmaz " diyerek, Savrulmuş un "Devletin bir çöp çekirdeği dahi israf edilmeyecek, İtibar görüntüsü altında hiç bir savurganlığa izin vermeyeceğiz, biz bu makamların sahibi değil emanetçisiyiz " talimatını verdiğini belirtti.

Diyarbakır’da Askeri birlikleri ziyaret eden Savrulmuş ‘un Güneydoğu sınır hattına inerek, askerlerimizi ziyaret ederek, ziyaret esnasında yaptığı açıklamada Askerlik görevinin sigortadan sayıldığı gibi, gebelik döneminin kadınların sigortada emekliliğe ekleneceğini ve gerekli talimatı verdiğini belirtti.

Asgari ücret alan ailelerin eşlerinin de elleri öpülesi bireyler olduğunu ama sadece kutsamakla yetinmeyeceklerini ve onların şimdilik en az aylık 15 gün sigortalı olacaklarını belirterek primlerinin devlet tarafından yüklenileceğini belirtti, özellikle 3 çocuklu asgari ücretli eşlerinin aylık tam sigortalı olacağını belirterek bu konuyla ilgili

Varlık fonu gibi, Yokluk fonu kurulacağını Asgari ücretlilerin bu fonda üretim ekonomisi ile varlığa ulaşabilmek için akademi değerlerin toplandığı çalışma ekipleri kurulacak, 81 il bazlı merkezler kurulup üretimin ve sanayileşmenin önünü açacak bütün hamleleri devlet önderliğinde yapmak için adımlar atılacak.

Gazi meclisin yetkisinin azalırken milletvekillerine, bakanlara ve onların ailelerine getirilen ayrımcılığı gereksiz bularak aynı ayrıcalıkların 3 çocuk annesi asgari ücretli ailelere verebilmenin yasasını hazırlıyoruz.

Siyaset 'in yerini ilim, bilim ve fikir adamlarına bırakması için alt yapıyı hazırladık. İlâve tv, kendine muhabir gibi bir çok sokak röportajı yapan muhabir arkadaşımızdan rapor istedik, toplumun söylentilerini değil söylediklerini raporlamasını yaptık ve talepleri akademisyenlerin işaretleri doğrultusunda adımlara başladık

Programların takibini yapan basın mensuplarına uyarılarda bulunan cumhurbaşkanı savrulmuş, hak ve hakikati bize taşımazsanız, şirin gözükmek ve göstermek için gayret ederseniz asla medeni bir seviyeye gelemeyeceğiz, yolumuz aydınlatırken, gerçekleri bize ışık etmenizi istiyoruz, abartılı ve yok yaşa haberi yapan basın kuruluşlarına akreditasyon yapılmayacak.

Mesleki olarak gazeteciliği saygın hale getirmek. İsteyenlere yeni projelerle destek olacağız ama holding sahillerinin basını zehirlenmesine müsaade etmeyeceğiz. Gazetecilik tek meslek. Olacak bu kısıtlama değil. Odaklama olacak.

Bakanlar kurulunu yeniden dizayn edeceğiz, vatandaşa ve piyasalara güven vermeyen hiç kimseye görev vermeyeceğiz.

Belediye başkanlarının hizmet ulaştırması için biz elimizden gelen kolaylığı ve hazinenin kapılarını aralayacağız, sosyal devleti ortak akılla her kesime ulaşacak şekilde sunacağız.

Belediyeleri kooperatifleşmelerle üretime teşvik edeceğiz, belediyelerin sağlık hizmeti vermesini istiyoruz, tamamı ücretsiz olan hastaneler.

1 Mayıs işçi bayramında bir maaş ikramiye vereceğimiz asgari ücretlinin maaşındaki vergileri kaldıracağız eline geçecek. Ücretin en az yüzde 50 artmasını sağlayacağız. Devlet desteklerini işverene ulaşılabilir kılacağız, İŞKUR üzerinde ise alımları şeffaf ve torpilsiz kılacağız.

Özelleşen elektrik dağıtım işini peyderpey yine devlet eline alıp üretim yapana ücretsiz vereceğiz.

Her şehir de ilk etapta yüzde 10 kendi elendiğini üretecek tesisler ardından kısa vadede yüzde 50 üretim hedefliyoruz, bunun için belediyelere kasap manav başkan yardımcılarının teknik yetersizliği göz önünde bulundurularak mühendis ve akademisyenlerden oluşan ekipler görevlendireceğiz.

Yüksek istişare kurulunu vatanın selameti için görevlendirip, maaş ödemesi yapılmadan 81 ilde çalıştay düzenlenerek küçük bölgelerden alınan sorunlar çözülerek ülke geleceğine katkılarını bunca yıl Devletin onlara verdiği makamların karşıtlığı olarak istenecek.

Bakan Berat beyi, yoğun temposundan dolayı yıprandığını düşünerek yeni ve yoğun olmayan bir bakanlık kurarak oraya bakan yapmayı düşünüyoruz. Bakanlığımız ayların düzen ve intizamı için takvim bakanlığı olacak, kasım aralık gelince ocak ayının yeni ilin başına gelmesini organize edilmesi talep edilecek.

Bakanlıkların harcadığı fazla bütçeyi aile ve sülale fertlerine zimmet edeceğiz.

Meclis lokantası fiyatlarını yüzde 200 artırıp piyasa ile dengelenmesini sağlayacağız

Özellikle Gece çalışan temizlik işçilerinin maaşlarını yüzde yüz artırmayı hedefliyoruz.

Kamuda görev yapacak kişilerin 1 ay boyunca gece temizlikçiliği ile staja tabi tutulmasını sağlayacağız.

Zor şartlarda çalışan insanların çektiklerinin anlaşılması için gerekli olduğu nu düşünüyoruz.

Milletvekilleri ne günlük 3 öğün simit ve çay parası kadar maaş verilmesi için hazırladığımız çalışmayı yürürlüğe koymadan Çankırı ili milletvekillerinde pilot uygulama olarak devreye sokacağız.

Diyanet işleri başkanlığının personeline siyasetten tiksinmeleri için 1 haftalık hızlandırılmış kurs vermek için meclis koridorları ve kulisleri parti genel başkanlıkları, belediye muhasebe birimi fatura bölümde 1 haftada gerekli dersi vermeyi düşünüyoruz.

Diyanet işleri başkanlığının ilan ettiği fitre bedelinin taban alınarak asgari ücret tespit komisyonunda belirleyici olmasını sağlayacağız.

Bütçeden diyanet e ayrılan kaynak yarı yarıya kesilerek asgari ücret komisyonuna pay olarak aktarılacak, milletin karnı açken hocaların söylediklerini anlamasını bekleyemeyiz .

1 Hafta boyunca yetkiye sahip olacakların yapacaklarını ilgiyle takip edeceğiz..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdem Yeşer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (312) 220 00 44
Reklam bilgi

Anket Önümüzdeki süreçte herhangi bir erken seçim olacağını düşünüyor musunuz?