- 05 Haziran 2019

Kılıyor-MUŞ gibi yapma!

Ramazan Bayramı vesilesiyle KATO dağında askerlerle bir araya gelen Süleyman Soylu ve ekibi, Bayram Namazını askerlerle birlikte bir garip şekilde kıldı.

A Haber'in canlı olarak yayınladığı video haberde, Bayram Namazı kılınırken ilginç anlar kameraya yansıdı. Bayram Namazı için hazır bulunan topluluktaki siviller ve bazı askerler, namaz boyunca sağa sola bakınarak adeta namazı kılıyormuş gibi yaptı.

İmamın namazı yanlış kıldırması, saftakilerin ne yapacaklarını bilmemesi ve namaz sırasında kafalarını kaldırıp etrafındakilere bakmaları trajikomik bir görüntü ortaya çıkarttı.

Sosyal medyada gündem olan bu videodaki kişiler, namazı kılıyormuş gibi yaptıkları anlaşılınca, kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. 

Bilmeyen siyasetçiler için Bayram Namazı işte şu şekilde kılınır:

1- Önce “Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama” diye niyet edilir ve namaza durulur. Daha sonra “Sübhaneke” okunur.

2- Sübhanekeden sonra eller üç defa tekbir getirerek kulaklara kaldırılıp, birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde, göbek altına bağlanır. İmam önce Fatiha, sonra bir sure okur ve beraberce rükuya eğilinir.

3- İkinci rekatta, imam önce Fatiha ve bir sure okur. Sonra iki el üç defa tekbir getirerek kaldırılır. Üçüncüde de yanlara bırakılır. Dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp, rükuya eğilinir. Kısaca: İki salla, bir bağla, Üç salla, bir eğil diye ezberlenir.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiyem TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiyem TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Türkiyem TV, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 220 00 44
Reklam bilgi