Soylu "Uyuşturucu satıcısına teröristle aynı muamaleyi yapıyoruz"

Soylu, yerlerine kayyum atanan Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir başkanlarına ilişkin"Biri de çıkıp 'Benim terörle bağlantım yok, bana iftira attılar' demiyor. Teröristlere moral ve mama o belediyelerden gidiyordu. Seçilmişlik değerlidir ama Truva Atı değildir" diye konuştu.

Soylu'nun açıklamalarından başlıklar şöyle: 

" Silopi'de 3 şehidimiz var. Ne için mücadele verdiğimizi biliyoruz, yolumuzdan dönecek değiliz. Ne demokrasiyi, hukuku, tarihi anlamışlar. Aklımızı kiraya vermedik, PKK'yı dün tanımış değiliz. Algıyı nasıl yönettiklerini ezbere biliyoruz.

 PKK'nın esrar sevk etmesini engellediğimizde Avrupa kimyasal esrarı devreye sokarak PKK ağını destekliyor. Sanal bahis bizim en güçlü mücadele alanımızdan biri olmalıdır. Sanal bahsin 50 milyar dolar bütçesi var Türkiye'de. Diyarbakır'da bir kadın benim ailemi de ocağımı da burada yaktılar' dedi. Onun üzerinde sanal bahsin oynandığı yer tespit edilip gereği yapıldı.

Bir yeri kapattığımız zaman başka bir yer açılıyor. Şebekeler, uyuşturucuyu ve kaçak göçü yeni bir gelir alanı olarak görüyor. Devletin tüm kurumlarının koordinasyon içinde çalışması temel sorumluluğumuz.

Uyuşturucu satıcısına teröristle aynı muamaleyi yapıyoruz demiştik. Hâlâ aynı noktadayız."

- Türkiyem TV, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.turkiyemtv.com.tr/haber/3007023/soylu-uyusturucu-saticisina-teroristle-ayni-muamaleyi-yapiyoruz