Cumhurbaşkanı Erdoğan "Perşembe faiz düşecek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir’de AKP İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada faiz açıklaması yaptı. Merkez Bankası’nın Perşembe günü yapacağı Para Politikası Kurulu toplantısında faizleri indireceğine inandığını belirten Erdoğan, “Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir, bunu göreceksiniz” ifadelerini kullandı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bazı yerlerde hedeflerimizin gerisinde kalmışsak bunun faturasını millete değil, kendimize keseceğiz. Bize düşen son zamanlarda yaşadığımız sıkıntıları süratle çözmektir. AK Parti'li belediyelerde işten çıkartmalar olsa gök kubbeyi üzerimize yıkmaya çalışacak olanlara bakıyoruz, en küçük bir ses seda yok. Bu, iki yüzlülüğü gösteriyor. Diyarbakır'da analar, evlatlarını bölücü örgütün elinden kurtarmak için destansı bir mücadele veriyor.

İki yüzlüler ekmeklerinin peşinde işçileri yalnız bırakıyor diye biz de geri duracak değiliz. Taksim'de 12 ağacın yeri değiştirildi diye kıyamet koparanlar o Gezi'ciler bu kadar orman yakılırken şu anda bunların sesi çıkıyor mu? Çocukları, öğretmenleri dağa kaçıranları tüm gücümüzle anlatmamız lazım. Ekmeklerinden edilen işçilerin mücadelelerine her türlü desteği biz vereceğiz.

- Türkiyem TV, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.turkiyemtv.com.tr/haber/3036194/cumhurbaskani-erdogan-persembe-faiz-dusecek